Black Friday Başlıyor

Dünyanın en büyük alışveriş festivali ‘Black Friday’ yani Kara Cuma bu gece startını veriyor.

Black Friday Başlıyor
Black Friday Başlıyor Meltem Yüksel
Bu içerik 721 kez okundu.

ABD’de Kasım ayının dördüncü perşembesi kutlanan ‘Şükran Günü’nün ardından gelen cuma günü yapılan büyük alışveriş indirimi ‘Kara Cuma’ (Black Friday) olarak isimlendiriliyor.

Türkiye’nin en büyük e-ticaret sitesi ‘hepsiburada.com’un ‘Efsane Cuma’ adıyla sahiplendiği bu alışveriş çılgınlığında milyonlarca ürün 24 saat boyunca yüzde 80’e varan indirimlerle satılacak. Büyük indirimlerle satış yapılan ve sadece 24 saat süren ‘Kara Cuma’ kısa sürede İngiltere, Kanada ve ardından tüm dünyaya yayılmış durumda.

Bugüne ‘Kara Cuma’ denmesinin sebebi, indirimlerden yararlanmak isteyen müşterilerin mağaza önlerinde yaralanmalara hatta ölümlere neden olacak kadar izdiham neden olmasıydı. Bugünlerde artık ölüm ya da yaralanma meydana gelmese de ‘Kara Cuma’ adı altındaki alışveriş çılgınlığı son hız devam ediyor.

Geçtiğimiz sene ‘Efsane Cuma’da 4 milyon kez ziyaret edildi. Hepsiburada.com uygulamaları 2,5 milyon kez görüntülendi. Geçen yıl en çok sağlık ürünleri sipariş edildi, en fazla para cep telefonlarına ve aksesuarlarına harcandı. Geçen yıl dakikada 35 ürün satıldı. Bu yıl 23 Kasım Perşembe’yi, 24 Kasım Cuma’ya bağlayan gece 24.00’te başlayacak ve 24 Kasım Cuma’yı, 25 Kasım Cuma’ya bağlayan gece 24.00’te bitecek olan ikinci ‘Efsane Cuma’da, hepsiburada.com internet sitesine 10 milyon ziyaret bekleniyor. Bu sayı, Türkiye’nin en büyük alışveriş merkezine 1 ayda yapılan ziyaretin tam iki katı.

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Türkiye Gündemi

Blac Friday Kara Cuma Efsane Cuma Hepsiburada Alışveriş İndirim İnternet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500