Boğaziçi Üniversitesi'nde Skandal

Boğaziçi Üniversitesi’nde Boğaziçi İslam Araştırmaları Topluluğu tarafından düzenlenen bir organizasyonda Atatürk’e ‘şeytan’ denildiği ortaya çıktı. 5 yıl önce düzenlenen organizasyon yeniden sosyal medyanın gündemine oturdu.

Boğaziçi Üniversitesi'nde Skandal
Boğaziçi Üniversitesi'nde Skandal Meltem Yüksel
Bu içerik 196 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

Boğaziçi Üniversitesi’nde, Boğaziçi Üniversitesi İslam Araştırmaları Kulübü tarafından düzenlenen bir programda konuşan Timaş yayınları tarafından kitabı çıkarılan Yunan asıllı İngiliz yazar Hamza Andreas Tzortzis'in, Atatürk’ten “şeytan” olarak bahsettiği ortaya çıktı. 2014 yılında düzenlenen organizasyonda isim vermeden Atatürk’e ve silah arkadaşlarına hakaret eden Tzortis'in, skandal konuşması sosyal medyada yeniden gündem oldu.  

İşte Tzortis'in konuşmasından bir bölüm: “İslam’ı bu ülkeden kaldırmak istediler. Bu, bu kadar basit. Eğer kendi tarihinizi okursanız, bu şahsın ve diğerlerinin bu ülkeden, memleketinizde İslam’ı kaldırmak istediğini anlarsınız. Beni de onun bu memlekette ne kadar çok resmi olduğu ilgilendirmez. Sonuçta dininizi ortadan kaldırmak için bir uğraş verdiler.

Örtünmeyi kaldırdılar, ezanı kaldırdılar, Arapça'yı kaldırdılar, İslami eğitimi kaldırdılar. Bu Allah’ın dostu mudur yoksa şeytanın dostu mudur? ”Boğaziçi Üniversitesi İslam Araştırmaları Kulübü'nün düzenlediği toplantıda Atatürk'e hakaret dolu sözlerin bir grup öğrenci tarafından alkışlanması ise dikkat çekti.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Türkiye Gündemi

 

 

Boğaziçi Üniversitesi Atatürk Hamza Andreas Tzortzis
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Günün Özeti
Günün Özeti
15 Temmuz Afiş Tartışması
15 Temmuz Afiş Tartışması