Borajet’in Eski Sahibine Yakalama Kararı

Geçtiğimiz yıl el değiştiren Borajet’in satışıyla ilgili taraflar arasında uyuşmazlık yaşandığı ortaya çıktı.

Borajet’in Eski Sahibine Yakalama Kararı
Borajet’in Eski Sahibine Yakalama Kararı Meltem Yüksel
Bu içerik 592 kez okundu.

Borajet’i borçlarıyla birlikte devralan SBK Holding ile şirketin eski sahibi arasındaki şirket devri davalık oldu. SBK tarafı, şirketin devri sonrası, bilançoda görünmeyen büyük bir borcun çıktığını iddia etti.

Hazırlanan uzman raporlarında, şirketin satış sürecinde olmayan bazı rakamların ortaya çıktığı anlaşıldı. Uluslararası firmalara hizmet veren bir şirketin yanı sıra Prof. Dr. Arslan Kaya’nın hazırladığı rapor da mahkemeye sunuldu. Anılan raporda şirketi devralan SBK Holding’e 253 milyon 305 bin liralık bir ödemenin yapılması gerektiği belirtildi.

Taraflar arasındaki sorun, görüşmeler sonrası da bir çözüme ulaşmayınca konu yargıya taşındı. SBK Holding tarafı hem hukuk davaları açarken, hem de ceza davası için savcılık başvurularını yaptı. Başvurularda, şüphelilerin bir dizi hileli davranışla müvekkili oldukları şirketi zarara uğrattıkları iddia edildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na yapılan başvurularda, Yalçın Ayaslı ve şirketin eski yöneticileri Zahide Üner, Fatih Akol, Samir Bayraktar’ın da olduğu 10’a yakın kişinin ‘şüpheli’ olarak soruşturmaya dâhil edilmeleri istenildi.

Henüz ifadesi alınamayan Ayaslı için savcılık, İstanbul Sulh Ceza Hakimliği tarafından yakalama kararı çıkartılmasını istedi. Hakimlik, işadamı hakkında yakalama emri verdi. Buna göre, Ayaslı ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılacak. Belgelere göre, ABD’de yaşayan Ayaslı’nın avukatları bu karara itiraz etti fakat sonuç değişmedi.

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Yeşilçam'ın Usta İsmi Hayatını Kaybetti

Borajet ABD Yalçın Ayaslı SBK Holding
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500