Bordo Bereliler Afrin’de

TSK’nın Afrin harekatının 6. gününe gelindi. Mehmetçik ise son hız sınıra yuva yapan bölücü terör örgütlerine darbe üstünde darbe vurmaya devam ediyor. TSK 214 hedefi vurdu, 287 hain öldürüldü, 19 kritik nokta ele geçirdi. Her gün yeni cephelerin açıldığı Afrin, TSK ve ÖSO 3 taraftan kuşatıldı.

Bordo Bereliler Afrin’de
Bordo Bereliler Afrin’de Meltem Yüksel
Bu içerik 1160 kez okundu.

TSK’nın Afrin harekatının 6. gününe gelindi. Mehmetçik ise son hız sınıra yuva yapan bölücü terör örgütlerine darbe üstünde darbe vurmaya devam ediyor.  TSK 214 hedefi vurdu, 287 hain öldürüldü, 19 kritik nokta ele geçirdi. Her gün yeni cephelerin açıldığı Afrin, TSK ve ÖSO 3 taraftan kuşatıldı.

Afrin kent merkezinin güneydoğusundaki Tel Rifat kasabası, rejim güçlerinin kontrolündeki Halep kırsalına açılıyor. Bölgeden kaçmayı planlayan teröristlerin TSK ve ÖSO güçleriyle karşılaşmadan bölgeden çıkabilmelerinin tek yolu, Tel Rifat üzerinden geçmeleri. Teröristlerin olası kaçış yolunun kapatılması amacıyla ÖSO, bordo berelilerin de destek verdiği 500 kişilik bir güçle doğudaki Mare'den Tel Rifat'a doğru harekete geçti. TSK'nın harekâtın ilk gününde vurduğu Minnag Askeri Havaalanı da bu bölgede bulunuyor.

Askerimiz, YPG'ye destek veren birçok yabancıyla da mücadele etmeye devam ediyor. Çünkü örgütün içinde İngiliz, Amerikan, Alman hatta Çinli teröristler bile var. Times Gazetesi, PKK uzantısı YPG terör örgütünün içinde yer alan İngilizlerin, hükümeti sor durumda bıraktığını bunun yası sıra yeni katılımlar olduğunu da belirtti.

TSK tarafından yapılan açıklamada şehit olan 2 askerimizin naaşına bölgede devam eden çatışma ve hava koşulları sebebiyle henüz ulaşılamadığını belirtti.

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Ünlü Youtuber’a Tokat Gibi Cevap

 

TSK Afrin Bordo Bereli Asker Şehit Suriye ÖSO İngiliz Çinli
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500