Bozdağ'dan ABD'ye FETÖ Uyarısı

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ABD'ye FETÖ konusunda uyarılarda bulunarak terör örgütünün ABD içinde de sinsi bir politikayla ilerlediğini kaydetti.

Bozdağ'dan ABD'ye FETÖ Uyarısı
Bozdağ'dan ABD'ye FETÖ Uyarısı Ecem Şenol
Bu içerik 562 kez okundu.

ABD'deki FETÖ'cülerin Hristiyan isimleri alarak tarikatlara girdiğini söyleyen Adalet Bakanı Bozdağ, batının gerçekleri öğrendikçe FETÖ ile ilgili algısını değiştireceğini söyledi. ABD'ye kritik bir uyarıda da bulunan Bozdağ, Türkiye'nin haklı uyarılarını dikkate almazlarsa bu örgütün kendi milletine yaptığı ihanetin aynısın rahatlıkla onlara da yapacağını belirtti.

Türkiye’ye yapılan darbe girişiminin aynısının ABD’de yapılacağını belirten Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, ABD’de FETÖ’cülerin Türkçe olan isimlerini değiştirdiklerini ve Hıristiyan isimleri aldıklarını, oradaki tarikatlara girdiklerini aktardı. Bozdağ, kendi devletine kendi milletine ihanet edenlerin, Amerika’ya başka ülkelere niye ihanet etmeyeceklerini sorusunu da yöneltti.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Fethullah Gülen’i iade etmeyen ABD’ye “Hristiyan FETÖCÜ” uyarısı yaptı. Milliyet yazarı Abdullah Karakuş'un sorularını yanıtlayan Bozdağ, FETÖ’nün ABD için de büyük bir ulusal tehdit olduğunu ve ilerde Türkiye’ye yapılan darbe girişiminin aynısının ABD’de yapılacağını belirtti.

Bozdağ, ABD’de FETÖ'cüler, Türkçe olan isimlerini değiştirdiklerini, Hıristiyan isimleri aldıklarını, oradaki tarikatlara Hristiyan grupların içerisine, Hristiyan olmuş o gruba girmiş kişiler olarak girdiklerini ve orada yer aldıklarını ifade etti. Oralarda itibar kazanarak oralardan güç alarak kendi örgütlerine aktarmak istediklerini ve bunun son zamanlarda sayısının bayağı arttığını dile getiren Bozdağ, bu örgüte karşı Türkiye’nin yaşadığı tecrübelerden edindiği haklı uyarılarını dikkate alınmazsa, bu örgütün kendi milletine yaptığı ihanetin aynısının çok daha rahatlıkla ABD’ye de yapılacağı konusunda uyardı. Kendi devletine kendi milletine ihanet edenlerin, Amerika’ya başka ülkelere niye ihanet etmeyeceklerini soran Bakan, bunun kontrol edilemeyeceğini, bunların da ‘biz Amerika’yı, Avrupa kontrol ediyoruz’ diye etrafta bunu anlattıklarını aktardı. Adalet Bakanı Bozdağ ABD tedbir almazsa, Türkiye’nin dediklerine uymazlarsa, şimdi tebessüm edebilirler, bakan ne diyor diye, ama 15-20 sene sonra bugün Türkiye’nin aldığı tedbirlerden aynısını belki daha ağırını onlar almak zorunda kalacaklarını ifade etti.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Aykut Kocaman İmzayı Attı Transferi Açıkladı

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ FETÖ Açıklama Uyarı ABD Örgüt Terör Örgütü Haklı Uyarı Ulusal Tehdit Hristiyan İsim Müslüman İsim
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500