istanbul escort

Brunson 12 Ekim’de Serbest mi Kalıyor?

Türkiye ile ABD arasında yaşanan krizin sebebi olarak gösterilen rahip Brunson hakkında ortaya şok bir iddia atıldı. İsmini açıklamak istemeyen bir Türk yetkili Wall Street Journal gazetesine yaptığı açıklamada Brunson’ın 12 Ekim’de serbest kalabileceğini söyledi.

Brunson 12 Ekim’de Serbest mi Kalıyor?
Brunson 12 Ekim’de Serbest mi Kalıyor? Meltem Yüksel
Bu içerik 599 kez okundu.

Amerikan Wall Street Journal gazetesi, Türk ve Amerikan yetkililerin gazeteye yaptığı açıklamalar üzerinden kaleme alınan haberde, rahip Andrew Brunson’ın “12 Ekim’deki duruşmada serbest bırakılabileceğini” yazdı. Haberde sözlerine yer verilen bir Türk yetkili, Brunson’ın Ekim ayındaki duruşmada serbest bırakılması ile ilgili “muhtemel bir sonuç” ifadesini kullandı.

Gazeteye göre, Brunson’ın serbest kalabileceği sinyalini veren Türk yetkililer, bunun olabilmesi için, Amerikalı din adamının ABD’ye gönderilmesi konusunda Washington’ın uyguladığı baskıyı sonlandırması gerektiğini belirtiyor.  Gazetenin Türkiye büro şefi David Gauthier-Villars ve Washington muhabiri Dion Nissenbaum tarafından kaleme alınan haberde, Beyaz Saray’ın Brunson konusunda Türkiye’ye uyguladığı baskıyı azaltma kararı aldığı da yazılıyor. Bu kararın arkasında, Türkiye’nin ekonomik problemlerinin, gelişmekte olan diğer piyasalara sıçrayabileceği korkusu olduğu ifade ediliyor.

Gazeteye açıklamada bulunan bir Amerikalı yetkili ise, “Ekim ayındaki duruşma öncesi en iyi strateji, biraz sakin olmak çünkü en sonunda harekete geçebilme konusundaki irademizin farkına vardılar. Ekim ayına geldiğimizde hala aynı noktadaysak, Türklere yükleneceğiz.  Ama şu anda kritik bir dönemdeyiz ve onları köşeye sıkıştırmak istemiyoruz” dedi.

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

İş Bankası ve CHP’den Erdoğan’a Yanıt

ABD Rahip Brunson Türk Rahip Andrew Brunson Kriz Dolar Wall Street Journal
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç Holding'den Süleyman Soylu'ya ‘Özel Jet’ Yanıtı
Koç Holding'den Süleyman Soylu'ya ‘Özel Jet’ Yanıtı
Didem Yılmaz’dan Uğur Dündar Yorumu
Didem Yılmaz’dan Uğur Dündar Yorumu