"Bu Tecavüze Af Değil"

TBMM’de tartışılan cinsel istismar düzenlemesi hakkında açıklamada bulunan Başbakan Binali Yıldırım, bu düzenlemeyle tecavüze af getirilmediğini, söylenenlerin gerçekdışı bir iftira olduğunu söyledi.

Yaren Yalçın
Bu içerik 1351 kez okundu.

TBMM’de tartışılan  cinsel istismar düzenlemesi hakkında açıklamada bulunan Başbakan Binali Yıldırım, bu düzenlemeyle tecavüze af getirilmediğini, söylenenlerin gerçekdışı bir iftira olduğunu söyledi.

Cinsel istismar’ suçlarında mağdur ile tecavüzcünün evlenmesi durumunda ertelenecek cezayı öngören hakkında düşünceleri sorulan Başbakan Binali Yıldırım, erken yaşta evlenenlerin yasaları bilmediğini, çocukları olduğunu, babanın hapse girdiğini, çocukların annesiyle bir başına kaldığını, bu şekilde 3 bin ailenin mağdur olduğunu  belirtti.

Mağduriyetin giderilmesine yönelik yapılan bir seferlik çalışma olduğunu kaydeden Başbakan Yıldırım, bu sorunu çözmek için herkesin seçim kampanyalarında söz verdiğini, bu önergenin tecavüze getirilen bir af olmadığını, bundan sonra bu şekilde evlenmeler olursa hiçbir şekilde göz yumulmayacağını, tecavüze an ağır cezayı AKP’nin getirdiğini vurguladı ve gündemdeki itirazları CHP’nin konuyu çarpıtma faaliyetleri olarak yorumladı.

başbakan binali yıldırım tbmm cinsel istismar tecavüze af akp chp
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500