Bu Telefon Sahipleri Uçağa Binemeyecek

İskandinavya Havayolları (SAS) teknoloji devi Samsung'un piyasaya sürdüğü yeni model akıllı telefonu Galaxy Note 7 ile uçağa binilmesini yasakladı.

Bu Telefon Sahipleri Uçağa Binemeyecek
Bu Telefon Sahipleri Uçağa Binemeyecek Tuğba Önkibar
Bu içerik 760 kez okundu.

Danimarka, İsveç ve Norveç’in ortak havayolu firması olan İskandinavya Havayolları (SAS) Samsung'un piyasaya sürdüğü son model akıllı telefonu Galaxy Note 7 ile birlikte uçağa binilmesini yasakladı.

Bataryasındaki teknik bir hatadan kaynaklanan şarj sırasında meydana gelebilen bazı patlamalar sebebiyle Galaxy Note 7 için yasak getirdiklerini bildiren SAS Basın Müdürü Fredrik Henriksson'un yapmış olduğu açıklamada, Samsung Galaxy Note 7 kullanan kişilerin cihazlarıyla beraber hiçbir şekilde uçağa binmemesi ve telefonu uçak altı bagaja vermemesi gerektiğini açıkladı.

Henriksson, bu yasağın amacının uçağın yangın ihtimaline karşı alınmış bir tedbir olduğunu kaydederek, yolcuların can güvenliği nedeniyle bu kararı aldıklarını ve yolcuların kendilerini aanlayışla karşılamasını umduğunu ifade etti.

SAS Havayollarının yasak kararından kısa bir süre sonra Norveç Havayolları da yolcuların Samsung Galaxy Note 7 ile uçağa binmesini yasakladığını açıkladı.  

note 7 galaxy samsung uçak iskandinav yasak gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500