Bugün Kıbrıs Barış Harekâtı'nın 43. Yıl Dönümü

Kıbrıs Barış Harekâtı, 43’üncü yıl dönümünde, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde çeşitli etkinliklerle kutlanacak. ‘20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı’ kutlamalarına başta Başbakan Binali Yıldırım olmak üzere pek çok davetli iştirak edecek.

Bugün Kıbrıs Barış Harekâtı'nın 43. Yıl Dönümü
Bugün Kıbrıs Barış Harekâtı'nın 43. Yıl Dönümü Başak Tatar
Bu içerik 610 kez okundu.

Bugün Kıbrıs Türk halkını özgürlüğüne kavuşturan 20 Temmuz 1974'teki Kıbrıs Barış Harekâtı’nın 43. yıl dönümü… Çeşitli tören ve etkinliklerle Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde‘20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı’ adı altında kutlanacak olan yıl dönümü kutlamalarına Başbakan Yıldırım'ın yanı sıra çeşitli ülkelerden çok sayıda davetli katılacak.

Kutlamalarda Hava Sporları Federasyonu ve Girne Amerikan Üniversitesi Havacılık Yüksekokulu eğitim uçaklarının uçuşları, Girne Belediyesi Tenis Kortlarında Futbol Tenisi Federasyonu’nun 20 Temmuz Barış Kupası etkinliği düzenlenecek. Atletizm Federasyonu da Yavuz Çıkarma Plajı-Girne Atatürk Anıtı Limanı arasında ‘Yol Maratonu’ gerçekleştirecek.

Türk Hava Kuvvetleri Solo Türk Gösteri Ekibi ile Türk Hava Kuvvetleri Akrobasi Timi Türk Yıldızları bugün saat 18.00'den itibaren Girne Atatürk Anıtı üzerinde hava gösterisi yaptıktan sonra Bursa Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı ise konser verecek.

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Günün Özeti

 

kıbrıs barış harekatı kıbrıs kutlama yıldönümü bayram etkinlik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500