"Burada Kandil Hukuku Geçmez"

Partisinin grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, HDP'li milletvekillerinin tutuklanmasına tepki gösteren CHP'yi hedef aldı.

Yaren Yalçın
Bu içerik 1855 kez okundu.

Partisinin grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, HDP'li milletvekillerinin tutuklanmasına tepki gösteren CHP'yi hedef aldı.

HDP milletvekillerini PKK terör örgütünün siyasi maşası olarak nitelendiren MHP lideri Devlet Bahçeli, bu konuda sapla samanın birbirine karıştığını, vicdani ve ahlaki sınır tanımayan senaryoların art arda sahneye konulmaya başlandığını söyledi.

Devlet Bahçeli, seçilmişlerin terörle iç içe olmasının öncelikle seçenlere ihanet olduğunu kaydederek sözlerini şöyle sürdürdü:

"Hukuk herkes için geçerlidir. Hiç kimse unutmasın ki, Türkiye'ye ihanetin cezasız kaldığı tarihte görülmemiştir. Cumhuriyeti kurmakla övünen CHP'nin, bölücü mihrakların avukatlığı rollerine girmesi hiçbir şart altında mazur görülmeyecektir ve bu kampanyanın başını çekerek bölücü hainlere destek olması siyasi tarihimize kara leke olarak geçmiştir. Kendileri gibi düşünmeyenleri yedek lastik olmakla suçlayanların, terörün krokisi ve megafonu olmaları kendileri için hazin bir tecelli olmuştur.

Anayasayı ve hukuku hiçe sayarak suç işleyen herkes adalet önünde hesap verecektir. Burada Kandil hukuku değil, Türkiye Cumhuriyeti hukuku geçerlidir. Bölücü terör örgütü PKK'ya kullanacağı malzemeyi vermek teröre hizmet etmekten başka anlam ifade etmiyor. Böyle bir ortamda herkesin milli sorumluluk bilinciyle hareket etmesi, vatan sevgisinin asgari bir gereğidir.

Türkiye Büyük Millet Meclisi görevinin başındadır. Siyasi çalışmalarını askıya almaları kendilerinin kararı, kimse onların boykot kararının yasını tutacak değil. CHP'nin de bu bir matem sebebi sayması, milli vicdanda karşılık bulamayacaktır. Türkiye'de demokrasiyi ve hukukun üstünlüğünü savunduğunu ileri süren siyasi partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının, bu konu için bir bardak suda fırtına koparmanın Türkiye'nin yararına olmayacağını idrak etmeleri en samimi temennimizdir."

mhp mhp genel başkanı devlet bahçeli hdp chp terör kara leke
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500