Bürokraside 'Sarraf Davası' Korkusu

Son olarak eski bakan Zafer Çağlayan, Halkbank yöneticileri ve Rıza Sarraf’ın ortağına tutuklama kararı verilen ‘Sarraf davası’nın en az altı yedi isme daha uzanabileceği ileri sürüldü.

Bürokraside 'Sarraf Davası' Korkusu
Bürokraside 'Sarraf Davası' Korkusu Ecem Şenol
Bu içerik 594 kez okundu.

Çağlayan, ABD’li savcılar tarafından sanık ilan edilmiş, dolandırıcılık, yalan beyanat, rüşvet almak ve suç şebekesini yönlendirerek koruyup kollamakla suçlanmıştı. Suçlamalar ABD’de dolandırıcılıktan tutuklu bulunan Rıza Sarraf’ın davası kapsamında dile getirilmiş, böylece davada ilk kez Türkiye’de bakanlık yapmış biri de sanık haline gelmişti.

Tutuklama kararı, aynı suçlamaların yöneltildiği Halkbank eski genel müdürü Süleyman Aslan ve yardımcıları Levent Balkan ve Abdullah Happani için de çıkmıştı. Yeniçağ gazetesinin Ankara kulislerine yakın yazarı Ahmet Takan, ‘Erdoğan dönüş yolunda ne der?’ başlıklı bugünkü yazısında bürokrasiyi ‘ABD görevi korkusu’ sardığını öne sürdü.

Takan, Ankara kulislerinde daha en az 6-7 ismin daha olduğunun konuşulduğunu ve hatta bazı bankaların da olduğu belirtti. Bürokrasiyi de ‘ABD görevi’ korkusunun sardığının altını çizen Tarkan, alakalı alakasız pek çok bürokratın görevin içeriği ne olursa olsun ABD’ye gitmeyeceklerini peşinen ve açıktan ilan ettiklerini kaydetti.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Günün Özeti

 

Sarraf Davası ABD Bürokrat Bürekrasi Zafer Çağlayan Halk Bankası Suç Şebekesi Yakalama Kararı Görev Ziyaret
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500