Bursa'da Boya Fabrikasında Dev Yangın

Bursa'da kimyasal madde üreten fabrikada yangın çıktı. Yangının çevredeki evlere de sıçrama riski olduğu aktarıldı.

Bursa'da Boya Fabrikasında Dev Yangın
Bursa'da Boya Fabrikasında Dev Yangın Ecem Şenol
Bu içerik 711 kez okundu.

Bursa’nın Merkez Nilüfer İlçesi Çalı Mevkisi’nde kimyasal madde üreten fabrikada bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Büyüyen yangın çevre semtlerden görüldü. İtfaiye ekipleri 8 araç ile alevlere müdahale etti. Yetkililer şu ana kadar her hangi bir can kaybı veya yaralanma olayının kendilerine iletilmediğini söyledi. Çevredeki evlere de sıçrama riski bulunan yangını söndürme çalışmaları sürdüğü aktarıldıç

Yaylacık Mahallesi’nde boya fabrikasında saat 16.45 sıralarında çıkan yangında, yanıcı maddeler sebebiyle zaman zaman patlamaların yaşandığı ve Bursa Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi ekipleri, Nilüfer Belediyesi ekipleri ve orman ekiplerinin de müdahale ettiği havadan da orman ekibinin söndürme çalışmalarına katıldığı belirtildi.

Yangın sebebiyle Çalı Kayapa arasındaki trafik bir süreliğine kapatıldı. Bursa’nın merkez Nilüfer İlçesi Çalı Mevkii’ndeki Aydın Boya İmalathanesi’nde, saat 16.40’da başlayan yangını söndürme çalışmaları devam ederken, bina içerisinde çok miktarda boya ve kimyasal maddenin bulunmasının çalışmaları olumsuz yönde etkilediği dile getirildi. Zaman zaman patlama seslerinin duyulduğu boya imalathanesindeki yangının yakında bulunan konutlara sıçramasından endişe edildiği ve yetkililer bu konuda konutları boşaltmaları için aileleri uyardığı öğrenildi. 11 itfaiye aracı ile Orman Bölge Müdürlüğü’ne ait helikopterle yangın söndürme çalışmalarının devam ettiğini söyleyen yetkililer,  çevre ilçelerdeki belediyeler ve Orman Bölge Müdürlüğü’ndeki araçların da alevelere müdahale ettiğini açıkladı.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Yeni Türkiye'nin Yeni Sloganı

Bursa Nilüfer Belediyesi Yangın İtfaiye Çalışma Boya Fabrikası Bursa Merkez Trafik Tehlike Kayıp
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500