istanbul escort

‘Büyük Göç’ Başladı

Atatürk Havalimanı'nda yer alan THY ve diğer havayolu şirketlerine ait araç ve malzemelerin yüklendiği konteynerler, saat 03.00'te İstanbul Havalimanı'na başlayan 'büyük göç' için harekete geçti.

‘Büyük Göç’ Başladı
‘Büyük Göç’ Başladı Meltem Yüksel
Bu içerik 213 kez okundu.

Atatürk Havalimanı'nda gece 03.00'da başlayan taşınma işlemleri sabahın ilk ışıklarıyla devam ediyor. Taşınma sırasında iki havalimanının beraber kapasitesi saatlik iniş ve kalkış toplam 70 uçak olarak belirlendi.

İstanbul Havaalanı’na büyük taşınma gece 03.00’da başladı. Tırlara yüklenen binlerce malzeme, İstanbul Havalimanı’na götürüldü. 45 saat sürecek taşınma işlemi, sabahın ilk ışıklarıyla da devam etti. Apronda çalışan işçilerin yardımıyla tırlara yüklenen malzemeler, sabahın ilk ışıklarıyla İstanbul Havalimanı’na götürülmek üzere yola çıktı.

Yola çıkan tırlar, yaklaşık bir saatlik yolculuğun ardından İstanbul Havalimanı’na vardı. 45 saat sürecek taşınmada toplam 47 bin ton malzeme, 686 TIR ile İstanbul Havalimanı’na taşınacak. Operasyonda bin 800’den fazla personel görev yapıyor. Ayrıca aralarında apronda yolcu taşıyan otobüslerin de olduğu 700 operasyonel araç da kara yoluyla götürülecek. 

Atatürk Havalimanı’nda belirlenen üç noktada bekleyen TIR’lara, aralarında 44 tonluk uçak çekme aparatlarından çok hassas aletlere kadar yaklaşık 47 bin 300 ton malzeme belli aralıklarla yükleniyor. 10 bin parçadan fazla malzemenin oluşturduğu bu yük, 45 saatlik süreçte taşınacak. Bin 800’den fazla personelin görev alacağı taşınmada, THY ile Atatürk Havalimanı'nda bulunan bazı havayolu şirketlerine ait malzeme ve araçlar, tırlarla Basın Ekspres Yolu üzerinden İstanbul Havalimanı'na nakledilecek.

İstanbul Havalimanı 5 Nisan saat 03.00 ile 6 Nisan saat 14.00 arasında 35 saat süresince tüm yolculu seferlere kapalı.6 Nisan saat 14.00 ile saat 19.00 arasında ise İstanbul Havalimanı 5 saat THY'nin yolculu seferlerine açık olacak. Saat 19.00 ile 00.00 arasında sadece üssü havalimanı olan THY, Onur Havayolları, Atlasglobal'in tüm yolculu seferlerine açık olacak. İstanbul Havalimanı 7 Nisan saat 00.00 itibarıyla tüm uçuşlara açık hale gelecek.

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Ankara'da Yangın Faciası

 

 

 

Atatürk Havalimanı İstanbul Havalimanı Büyük Göç İstanbul
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç Holding'den Süleyman Soylu'ya ‘Özel Jet’ Yanıtı
Koç Holding'den Süleyman Soylu'ya ‘Özel Jet’ Yanıtı
Didem Yılmaz’dan Uğur Dündar Yorumu
Didem Yılmaz’dan Uğur Dündar Yorumu