Büyük Zafer'in 94. Yılı

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 94. Yılı kutlanıyor. Devlet erkanının Anıtkabir’i ziyaretiyle törenler başladı.

Büyük Zafer'in 94. Yılı
Büyük Zafer'in 94. Yılı Yaren Yalçın
Bu içerik 1077 kez okundu.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 94. Yılı kutlanıyor. Devlet erkanının Anıtkabir’i ziyaretiyle törenler başladı.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın ilk töreni Anıtkabir’de yapılıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, bakanlar, MHP lideri Devlet Bahçeli, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ve kuvvet komutanları Ata’nın huzurunda.

Devlet erkanı, Atatürk’ün mozolesine çelenk bıraktı. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okudu. Daha sonra Misak-ı Milli Kulesi’ne geçildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı. Erdoğan, Anıtkabir Özel Defteri’ne özetle şu ifadeleri yazdı:

“Bugün Büyük Zafer'in 94'üncü yıldönümünü gururla yad ediyoruz. Terör örgütlerinin hain saldırılarına aldırmadan, ihanet çetelerini bozguna uğratarak istikbal mücadelemizi sürdürüyoruz. Bu yıl hayata geçirdiğimiz Osman Gazi ve Yavuz Sultan Selim Köprüleri mücadele azmimizin birer tezahürüdür. 15 Temmuz gecesi milletimizin ortaya koyduğu irada en büyük güven kaynağımızdır. Bu vatanı canımız pahasına korumaya ve büyütmeye devam edeceğiz."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anıtkabir’deki törenin ardından tebrikleri kabul edecek. Daha önce düzenlenen etkinliklerde yapılan tanklar, toplar, uçaklar ve askeri geçit törenleri olmayacak. 

Darbe girişiminin ardından Anıtkabir’de bu yıl bir ilk yaşandı. Törene katılan askerler kimlik kontrolünden ve X-Ray cihazlarından geçirilerek içeriye alındı. Ayrıca Anıtkabir avlusuna bu yıl ilk kez bariyerler konuldu. 

30 ağustos zafer bayramı anıtkabir tören cumhurbaşkanı erdoğan başbakan bahçeli kılıçdaroğlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500