istanbul escort

Büyükçekmece’de Seçmen Kontrolü!

İstanbul Emniyeti Büyükçekmece'de sahte seçmen ve adres kaydırma iddialarıyla ilgili operasyon başlatıldığına yönelik haberleri yalanladı.

Büyükçekmece’de Seçmen Kontrolü!
Büyükçekmece’de Seçmen Kontrolü! Meltem Yüksel
Bu içerik 574 kez okundu.

İstanbul Emniyeti Büyükçekmece'de sahte seçmen ve adres kaydırma iddialarıyla ilgili operasyon başlatıldığına yönelik haberleri yalanladı. Operasyon yok, kontrol var diyen emniyet kapı kapı dolaşarak seçmen kontrolü yapıyor. Kontrollerin Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla yapıldığı belirtildi.

Sabah saatlerinde hükümete yakın birçok medya kuruluşlarında “Büyükçekmece’de seçim öncesi 11 bin 186 kişinin ikamet kaydının taşındığı iddiaları üzerine polis bu sabah operasyon başlattı” şeklinde haberler yapıldı. Basına yansıyan haberlerle ilgili açıklama yapan İstanbul Emniyeti, “Seçimle ilgili herhangi bir operasyon söz konusu değildir. Herhangi yakalama ya da gözaltına yönelik işlem yapmadık. Bazı adreslerde oturan seçmenler kontrol ediliyor” dedi.

YSK verilerine göre 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde İstanbul Büyükçekmece’de kayıtlı seçmen bulunuyor. Bu seçmenlerin 148 bin 068 sandığa giderken katılım oranı yüzde 84.77 oldu. Kullanılan oyların 144 bin 733’ü geçerli olarak kabul edildi.

Bu verilere göre 72 bin 853 oy alan CHP’li Hasan Akgün yüzde 50.34’le belediye başkanı oldu. 68 bin 671 oy alan AKP’li Mevlüt Uysal ise yüzde 47.45’le ikinci sırada yer aldı.

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

İBB Halkla İlişkiler’den Tuhaf Paylaşım

 

 

 

İstanbul Emniyeti Büyükçekmece Polis Seçmen
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç Holding'den Süleyman Soylu'ya ‘Özel Jet’ Yanıtı
Koç Holding'den Süleyman Soylu'ya ‘Özel Jet’ Yanıtı
Didem Yılmaz’dan Uğur Dündar Yorumu
Didem Yılmaz’dan Uğur Dündar Yorumu