Çağlayan Adliyesi’nde Akıl Almaz Dolandırıcılık

İstanbul Çağlayan Adliyesi’nde personelin maaşlarını çektiği ATM’ye kart kopyalama cihazı koyulduğu ortaya çıktı.

Çağlayan Adliyesi’nde Akıl Almaz Dolandırıcılık
Çağlayan Adliyesi’nde Akıl Almaz Dolandırıcılık Meltem Yüksel
Bu içerik 1266 kez okundu.

İstanbul Çağlayan Adliyesi'nde akıl alamaz bir olay yaşandı. Adliyede görevli personelin maaşlarını çektikleri ATM’ye kart kopyalama cihazı yerleştirildiği ortaya çıktı. Maaş hesapları boşaltılan mağdur adliye görevlileri savcılığa başvuruda bulundu.

Bankamatik dolandırıcıları bu sefer gözlerine Çağlayan Adliyesi'nde bir kamu bankasına ait eksi 2. kattaki bankamatiği kestirdi. Kart kopyalama cihazı yerleştiren dolandırıcılar bazı personelin kartlarını kopyaladı ve kopyalanan kartlarla bir süre sonra İstanbul'un farklı semtlerdeki ATM'lerinden para çekildi.

Olayın ardından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nda çalışan görevliler, telefonlarına gelen kartınızda kopyalanma şüphesi nedeniyle yeni şifre oluşturulmuştur şeklindeki kısa mesaj ile durumdan haberdar oldu. Mesaj sonrası şüphelenerek hesabına bakan ATM mağdurları, maaşlarının yatmasından hemen sonra kartlarından para çekildiğini fark etti.  Olayla ilgili savcılığa şikâyette bulunan bir grup adliye görevlisi kart kopyalayarak kendilerini zor durumda bırakan çetenin bulunmasını istedi. Olay ile ilgili soruşturma başlatıldığı belirtildi.

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Van ve Hakkari'den Şehit Haberi

İstanbul ATM Para Bankamatik Maaş Personel Dolandırıcı Hırsız Mesaj Çağlayan Adliyesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500