Çağlayan Adliyesi'nde Kaftancıoğlu İzdihamı

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu’nun 7 yıl önce yaptığı bazı sosyal medya paylaşımları nedeniyle yargılandığı davanın ikinci duruşması bugün görülüyor.

Çağlayan Adliyesi'nde Kaftancıoğlu İzdihamı
Çağlayan Adliyesi'nde Kaftancıoğlu İzdihamı Meltem Yüksel
Bu içerik 219 kez okundu.

7 yıl önceki sosyal medya paylaşımları nedeniyle 17 yıla kadar hapis cezası ile yargılanan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, bugün ikinci kez hakim karşısına çıkacak.

CHP’liler başta olmak üzere, STK temsilcileri ve sanatçılar duruşmanın yapılacağı Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi önüne geldi. Söz konusu davanın soruşturmasının zamanlamasına dikkat çeken CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek “İktidar İstanbul’u kaybettiği için adeta intimak alıyor” dedi.

Duruşmanın birazdan başlaması bekleniyor. İstanbul 37. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan Kaftancıoğlu’nun, ‘Cumhurbaşkanına hakaret, Türkiye Cumhuriyeti Devletini alenen aşağılamak, halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek, kamu görevlisine karşı görevinden dolayı hakaret ve terör örgütü propagandası yapmak’ iddiasıyla 17 yıla kadar hapsi isteniyor.

Oyuncu Levent Üzümcü ise Kaftancıoğlu’na açılan davanın İstanbul seçim sonuçlarıyla ilişkilendirdi.  Tecrübeli oyuncu Sinan Bengier ise “Canan Kaftancıoğlu’nun yaptığı her şey için yanındayız” dedi. Oyuncu Salih Kalyon da destek videosu yayınlayan isimler arasında yer aldı. Müzisyen Hüseyin Turan ise “800 bin kere Canan Kaftancıoğlu’nun yanındayız” diyerek destek verdi.

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Ciğerimiz Yandı

 

 

 

CHP Twitter Canan Kaftancıoğlu Çağlayan Adliyesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü Youtuber'lar Gözaltında
Ünlü Youtuber'lar Gözaltında
“Yabancıya Kısıtlama Getirmeliyiz”
“Yabancıya Kısıtlama Getirmeliyiz”