Çakıcı: Erdoğan’dan Ricam…

Bolu F Tipi Cezaevi’nde yatan Alaattin Çakıcı, Abant İzzet Baysal Üniversitesi İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirildi.

Çakıcı: Erdoğan’dan Ricam…
Çakıcı: Erdoğan’dan Ricam… Yaren Yalçın
Bu içerik 3392 kez okundu.

Bolu F Tipi Cezaevi’nde yatan Alaattin Çakıcı, Abant İzzet Baysal Üniversitesi İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirildi.

Sağlık kontrolü için hastaneye getirilen Çakıcı, güvenlik nedeniyle binanın arka kapısından içeriye alındı. 12 farklı sağlık problemi bulunduğu belirtilen Çakıcı’nın bu sebeple sık sık kontrolden geçirildiği öğrenildi.

Alaattin Çakıcı’nın cezaevinde yazdığı mektubu, basın mensuplarına avukatı Can Sevinç okudu. Çakıcı, mektubunda “Sayın Cumhurbaşkanımız ile ilgili 15'in üzerinde hakaret davamız görülmekteydi. Kendisi davaları geri çekti. Şahsımla ilgili değil, genel olarak davalarını geri çekti. Davalarını geri almak 'adam gibi sözünün arkasında durmak' demektir. Benim ağzımdan çıkan, davalara konu olan sözler 15 Temmuz'dan önceki sözlerdir. Ağızdan çıkan söz mahkeme huzurunda geri alınmaz. Ama bu, kişilik sahibi insanlar için bir karakterin oturmasıdır. Kendisini sevsem de sevmesem de bu sözlerim ne kimseye biat, ne de yalakalıktır. Doğru olan bir şey varsa 15 Temmuz sonrası omurgalı ve yiğit duruşu, milleti adına adam gibi durduğudur. Birleşmiş Milletler'deki omurgalı duruşundan dolayı kendisine teşekkür ediyorum. Bundan sonra kendisine kırıcı bir söz söylemeyeceğim. Vatan hainlerinin ekmeğine yağ sürmeyeceğim. Kendilerinden ricam vatan hainleri hariç tüm milletimizi eşit şekilde kucaklamasıdır” ifadelerine yer verdi.

alaattin çakıcı bolu f tipi abant izzet baysal üni can sevinç cumhurbaşkanı erdoğan 15 temmuz darbe girişimi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500