Can Dündar Alman Televizyonundan Seslendi

Cumhuriyet gazetesi eski Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar, Alman ZDF kanalında program sundu.

Can Dündar Alman Televizyonundan Seslendi
Can Dündar Alman Televizyonundan Seslendi Tuğba Önkibar
Bu içerik 2074 kez okundu.

Cumhuriyet gazetesi eski Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar, Almanya Devlet Televizyonu'nu ZDF TV'de Almanya'nın en eski siyaset programı Aspekte'yi meslektaşı Katty Salie ile birlikte sundu. Türkiye'deki sanatçılar, gazeteciler, akademisyenler, aydınlar ve sendikacılar başta olmak üzere muhalif kesimler ve  hükümetin tutumu programda masaya yatırıldı.

Programda, Cumhuriyet gazetesi yazar ve yöneticileri başta olmak üzere, tutuklu aydınlar ve gazetecilerle dayanışma için "sessiz dayanışma" mesajı verildi.

Dündar programda, "Erdoğan Türkiye’de gerçekleşen ekonomik darbeden sonra özellikle ekonomide istikrar vaatleriyle iktidara geldi. Solun vadetmesi gereken umutları verdi. Halk ‘AKP yolsuzluk yapıyor ama çalışıyor da’ dedi. Muhalefetin bu kadar zayıf olduğu bir ülkede her şeye hükmettiğiniz zaman, o ülkeyi yönetmek basit bir hal alıyor" ifadelerini kullandı.

Bu programı Türkiye'de yapamayacağını söyleyen Dündar, "Türkiye İslam dünyasındaki tek laik ülke. Türkiye’yi kaybedersek, tüm dünya kaybeder. Çok geç kalmadan o halde destekleyin" şeklinde konuştu.

ZDF alman devlet televizyonu cumhuriyet can dündar gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500