Can Dündar’ın Muhbiri FETÖ’cü

CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu hakkında MİT TIR’larının görüntülerini Can Dündar’a verdiği gerekçesiyle hazırlanan iddianame kabul edildi.

Can Dündar’ın Muhbiri FETÖ’cü
Can Dündar’ın Muhbiri FETÖ’cü Yaren Yalçın
Bu içerik 926 kez okundu.

CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu hakkında MİT TIR’larının görüntülerini Can Dündar’a verdiği gerekçesiyle hazırlanan iddianame kabul edildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Can Dündar’ın ‘Tutuklandık’ isimli kitabında MİT TIR’larının görüntüleri kendisine “27 Mayıs’ta solcu bir vekilin getirdiğini” yazması ve araştırmalar sonucunda bu kişinin Enis Berberoğlu olduğu iddiası üzerine soruşturma başlattı.

Mahkeme, “Devletin gizli kalması gereken bilgi ve belgelerini askeri ve siyasal casusluk amacıyla temin etme” ve FETÖ/PDY’ye bilerek ve isteyerek yardım etme” suçlarından 30 yıla kadar hapis cezası istemiyle hazırlanan iddianameyi kabul etti.

İddianamede, Can Dündar'ın kitabında ve tahliye olduktan sonra da köşesinde, "Görüntüleri flash disk içinde solcu bir milletvekilinden aldığını" yazdığı, bunun üzerine Dündar'ın telefon kayıtları incelenerek, HTS verilerinden görüştüğü kişinin 26. Dönem CHP Milletvekili Enis Berberoğlu olduğu ve bu görüşmenin de 21 saniye sürdüğü belirtiliyor.

Enis Berberoğlu'nun "devlet sırrı" niteliğindeki görüntüleri kimden temin ettiğinin bilinmediği, 27 Mayıs'ta verdiği Can Dündar'ın görüntüleri 29 Mayıs'ta Cumhuriyet gazetesinde yayınladığı kaydedilen iddianamede, Berberoğlu'nun, "MİT TIR'ları olayının flash diske alınmış görüntülerini, devlet sırrı olduğunu bile bile Can Dündar'a verdiği, bu eylemi ile sır niteliğindeki bilgilerin ifşası suçunu işlediği" aktarılıyor.

enis berberoğlu chp mit tırları can dündar fetö iddianame
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500