Canan Hoca Yine Yaptı Yapacağını

Prof. Dr. Canan Karatay, Bursa'nın Gemlik İlçesi’nde zeytinyağı imalathanesini ziyaret ettiği sırada yeni sıkılan zeytinyağını bardağa doldurup içti.

Canan Hoca Yine Yaptı Yapacağını
Canan Hoca Yine Yaptı Yapacağını Tuğba Önkibar
Bu içerik 3052 kez okundu.

Prof. Dr. Canan Karatay, Bursa'nın Gemlik İlçesi’nde zeytinyağı imalathanesini ziyaret ettiği sırada yeni sıkılan zeytinyağını bardağa doldurup içti.

Prof. Dr. Karatay, kendine uzatılan peçeteyi kabul etmeyerek, “Zeytinyağı başlı başına şifadır, elimi yıkamak ya da silmek yerine elime yüzüme sürerim hem cildime iyi gelir” dedi.

Svil toplum üyeleri ve Gemlik Belediyesi'nin Kent Konseyi ile birlikte gerçekleştirdiği ve bu yıl ikincisi düzenlenen Uluslararası Zeytin Festivali'ne misafir Karatay, program bitişinde bir zeytinyağı fabrikasının yağhanesini ziyaret ederek bilgi aldı.

Panelde açıklama yaparak dünyanın en sağlıklı meyve suyunun zeytinyağı olduğunu söyleyen Prof. Dr. Canan Karatay yeni sıkılmış zeytinyağını bardağa doldurup izleyenlerin şaşkın bakışları arasında içti. Kendisine uzatılan peçeteyi de kabul etmeyen Prof.Dr. Karatay, “Zeytinyağı başlı başına şifadır, elimi yıkamak ya da silmek yerine elime yüzüme sürerim hem cildime iyi gelir” dedi.

Zeytinyağını içtikten sonra yanındakilere, “İçtiğim bu yağ boğazımı yaktı. Zaten en doğal yağ boğazı yakandır. Boğazım yanıyor diye sakın bu kötü demeyin. Gönül rahatlığıyla içebilirsiniz” şeklinde konuştu.

Canan Hoca, zeytin ve zeytinyağı üreticilerine; “Zeytin ağaçlarını kesmelerine izin vermeyin. Ne gerekçeyle olursa olsun buna müsade etmeyin. Zeytin hepimizin sağlığı ve geleceğidir. Gerekirse meclislere yürüyün ve zeytin ağaçlarının kesilmesine engel olun” dedi. 

 

canan karatay zeytinyağı zeytin bursa gemlik sağlık yaşam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500