Canan Karatay'dan Ezber Bozan Bayram Tavsiyesi

Bodrum'da imza günü düzenleyen Prof. Dr. Canan Karatay yine ezber bozdu. Karatay’ın Kurban Bayramı için verdiği tavsiye dikkat çekti.

Canan Karatay'dan Ezber Bozan Bayram Tavsiyesi
Canan Karatay'dan Ezber Bozan Bayram Tavsiyesi Ecem Şenol
Bu içerik 1104 kez okundu.

Sağlık konusundaki çarpıcı açıklamaları ile gündemden düşmeyen Prof. Dr. Canan Karatay, Kurban Bayramı için ezber bozan bir beslenme tavsiyesi verdi. Bodrum'un Turgutreis mahallesinde kitabının imza gününü düzenleyen Prof. Dr. Canan Karatay sıcaklarda bol bol su tüketip kaya tuzu kullanın önerisinde bulundu.

Karatay’ın İmza gününe gelen vatandaşlar fotoğraf çektirmek için bir birleri ile yarışırken, kitaplarını imzalatan Bodrumlular ünlü profesörden beslenme konusuyla ilgili tavsiyeler de aldı. Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan ünlü profesör lüks otellerdeki her şey dâhil açık büfelere dikkat çekerek yiyecekleri soğuk ortamda saklıyor olsalar bile yaz olduğu için sıcak olduğu için çok dikkatli olmak gerektiğinin altını çizdi. Karatay, özellikle çok yıldızlı otellerdeki açık büfelerden çok fazla yemek yenilmemesi tavsiyesinde bulundu.

Geçtiğimiz aylarda evine hırsız girdiğini belirten Karatay, evindeki hırsızlığın organize bir suç olduğunu ve kendisini soyan aynı hırsızın 8 ay yatıp çıktığını, fakat onu organize edenlerin halen dolaştığını belirtti.

Türk halkının evine kurban bayramında et girdiğini belirten Karatay, kırmızı etin yağı ile beraber en sağlıklı et olduğunu ve mutlaka insan vücuduna girmesi gerektiğini ifade etti. Yalnız hazırlanmasının çok önemli olduğuna dikkat çeken Karatay, kızartma olursa tehlikeli olacağını, onun dışında kap yemeklerinin, ızgaraların, kebapların en sağlıklı yemekler olduğunu dile getirdi.

Karatay ayrıca, milletin her gün et yemediğini, ülkemizde insanların kurbandan kurbana et yediğini ve eti istedikleri kadar buldukları zaman yiyebileceklerinin altını çizdi.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Günün Özeti

 

Canan Karatay İmza Günü Açıklama Profesör Kırmızı Et Kurban Bayramı Türkiye Et Tüketimi Türk Halkı Açık Büfe Uyarı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500