Çarşıdan Dönen Askerlere Otobüste Saldırı

İzmit'te çarşı iznine çıkan 5 asker, birliğe dönmek üzere bindikleri yolcu otobüsünde bir gençle tartıştılar; şahsın bunun üzerine çağırdığı yakınların saldırısına uğradılar. Olayla ilgili 10 kişi gözaltına alındı.

Çarşıdan Dönen Askerlere Otobüste Saldırı
Çarşıdan Dönen Askerlere Otobüste Saldırı Başak Tatar
Bu içerik 830 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

İzmit- Kandıra arasında sefer yapan bir yolcu otobüsünde meydana gelen olay, çarşı izinlerini İzmit’te geçiren askerlerin Kandıra’daki birliklerine dönmek için İzmit Halkevi mevkiindeki durakta otobüs beklerken bir gençle bilinmeyen bir nedenle tartışmalarıyla başladı.

Askerler ile tartıştıkları genç, gelen otobüse binerken tartışma burada da devam etti. Cep telefonuyla akrabalarını ve arkadaşlarını arayarak kendisine 5 kişinin dövdüğünü söyleyip yardım isteyen gencin yakınları toplanarak Çubuklu Osmaniye Mahallesi durağında otobüsün önünü kesip grup askerlere tekme tokat saldırdılar.Otobüste bulunan bir kadın, saldırganlara engel olmaya çalışırken askerin önüne siper olsa da itildi ve saldırı devam etti. Bir kişinin, hırsla koltuğun üzerine çıkarak askere tekmeler attığı öğrenilirken askerler, olay yerine çağrılan ambulanslarla Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne ardından da Seka Devlet Hastanesi’ne sevk edilerek tedavi altına alındı.

Jandarma ise soruşturma sonrasında olaya karıştığı belirlenen 10 kişiyi gözaltına aldı.

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Günün Özeti

 

izmit asker otobüs dayak çarşı izni saldırı gözaltı jandarma
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500