Çavuşoğlu Ermeni Vekile Sert Çıktı

NATO Parlamenterler Toplantısında konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Ermenistan Milletvekili arasında gerginlik yaşandı.

Çavuşoğlu Ermeni Vekile Sert Çıktı
Çavuşoğlu Ermeni Vekile Sert Çıktı Tuğba Önkibar
Bu içerik 1448 kez okundu.

Hilton İstanbul Bomonti Otel'de gerçekleştirilen NATO Parlamenterler Asamblesi 62. Genel Kurulu bugün başladı. Kurulda açıklamalarda bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bölgede yaşanan terör saldırılarına vurgu yaparak, "Bölgemizde birçok sorun var fakat yaşanan gelişmelere olumsuz bir açıdan bakmak istemiyoruz. Vizyonumuz her zaman bölgemizde refahın artmasına yönelik oluşmuştur. Terör konuları ve az gelişmiş ülkeler gündemimizde olmalı. Laf değil iş birliği üretmeliyiz" yorumunu yaptı. 

Çavuşoğlu'nun sözünün bitmesinin ardından soru cevap kısmında söz alarak Türkiye'ye destek verdiğini iddia eden Ermenistan Milletvekili Koryun Nahapetyan'a Çavuşoğlu yanıt verdi.

Nahapetyan'ın Türkiye'nin IŞİD'e maddi destek verdiği yönündeki iddialarına Bakan Çavuşoğlu sert tepki gösterdi.

Bakan Çavuşoğlu, "Farklı görüşlerimiz olabilir. Fakat önce dürüst olmamız gerek. Özellikle siyasetçiysek çok dürüst olmanız gerek. Ne yazık ki Ermeni arkadaşlarımızda bu dürüstlük mevcut değil. DAEŞ'e destek verdiğimizi nasıl iddia edebilirsiniz? Günümüze kadar kadar hangi ülke Türkiye'ninki kadar DEAŞ üyesi teröristi öldürmüştür? Hiç de dürüst olmayan şekilde DEAŞ'e destek verdiğimizi nasıl söyleyebiliyorsunuz?" dedi.

nato parlamenter toplantısı ermenistan koryun nahapetyan dışişleri bakanı mevlüt çavuşoğlu Daeş gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500