Çebi Transferler Hakkında Konuştu

Beşiktaş 2. Başkanı Ahmet Nur Çebi çok özel açıklamalarda bulundu. Çebi, en hareketli sezonlarından birini geçiren Beşiktaş'ın transferleriyle ilgili konuştu.

Çebi Transferler Hakkında Konuştu
Çebi Transferler Hakkında Konuştu Başak Tatar
Bu içerik 1394 kez okundu.

 Rakiplerin transferde hızlı olduğunu ama Beşiktaş'ın ağırdan aldığından bahsedilip Beşiktaş'ın, transferde neden son günlere kadar beklediği sorulunca siyah-beyazlı kulübün 2. Başkanı Çebi, transferde işin sonu beklendiğinde ve acele edilmediğinde kârlı da çıkılabileceğini; zarara da uğranabileceğini belirtti. "Bu sizin özgüveninize, tercihinize bağlı; biraz da şans" diyen Çebi, ‘Şimdi acele etmeyeyim, ağustosta fiyatlar düşer' denilse bile düşmeyebileceğine değindi. Herkes alacağını almışsa da ortada oyuncu kalmayabileceği gerçeğini vurguladı. İşte o zaman da 'Yandım çavuş" diye bağırılabileceğini aktardı. Ahmet Nur Çebi, bugüne kadar şanslarının yaver gittiğini anlattı.

Scout ekibinin 3 kıtada aylarca dolaşıp futbolcuları izlemesine rağmen hiç alınan ismin olmadığı değinilirken tavsiye edilen isimlerin olup olmadığı soruldu. Çebi ise, Metin Albayrak ve Gökhan Keskin'in gerçekten günlerce gidip dolaştıklarını ama Beşiktaş'ın kaynayan yarası olduğu için ağırlıklı olarak stoper üzerinde durulduğunu söyledi. Oraya Pepe'yi aldıklarını kaydeden Çebi, mutlaka santrfor adaylarının da olduğu yorumunda bulundu.
 

"Taraftar çok sayıda transfer beklememeli herhalde?" sorusu üzerine Başkan Çebi, Beşiktaş'ın artık her sene bol bol futbolcu transfer etmemesi, doldur boşalta girmemesi gerektiğini ifade etti. Takımın başarısı için bunun çok önemli olduğuna dikkat çeken Çebi, ‘Bu sene 2 transferle olayı kapatabilir miyiz?' düşüncesinde oldukları bilgisini paylaştı.

Çebi, Pepe'den sonra önceliğin santrforda olduğu hatırlatılıp Gomez, Costa isimlerinin de dolaşması üzerine son durumun ne olduğu sorulunca; santrfor istediklerini ama Diego Costa'nın olmadığını dile getirdi. "Gomez'in geri dönüşü kesin yok" diyen BJK'li Çebi, Aboubakar ile olan görüşmelerin sürdürüldüğünü; buradan sonuç çıkarılamazsa yeni alternatifler üzerinde durulacağını belirtti. Ayrıca özellikle ve öncelikle, bildikleri bir futbolcu olduğu için Aboubakar'ı istediklerini; Şenol Güneş'in de böyle düşündüğünü açıkladı.

Pepe'ni maliyetinin, alacağı ücret takım içinde sıkıntı yaratıp yaratmayacağına ilişkin soru üzerine Portekizli futbolcunun bir dünya markası olduğunu ve çok büyük değer katacağını dile getirdi. Mario Gomez'in 5.5 milyon aldığı zaman bir sorun olmadığını ve herkesin saygı duyduğunu anlatan Çebi, kimsenin etkileneceğini düşüncesini aktardı. Bir ücret politikaları olduğunu söyleyen Ahmet Nur Çebi, belli bir süre 1.5-2 milyon bareminden gittiklerinden; sonra 22.5 milyon baremine geldiklerini ama o dönemlerde de 5 milyonluk adamlar olduğunundan bahsetti.
 

“Kadroda 1 milyon 500 binlik adamlar varken 3 milyon 750 bin Euro'ya Quaresma'yı oynattıklarına değinen Çebi, çoğunluk 2 milyon alırken 5.5 milyona Gomez'i oynattıklarını; Barem'in de yine 2 milyon 500 bin civarında olduğunu, şimdi de Pepe geldiğini söyleyip bir sorun olmadığını bildirdi. Demba Ba ile hemfikir olduklarını ancak ameliyat sonuçlarının ağustos ayında alınacağını ifade eden başkan, doktorun, ameliyattan sonra bir aylık süreci nasıl geçirdiğine bakıp karara varacağı haberini verdi.

Yusuf Erdoğan iddialarından konu açılınca,  “Yusuf benim gönlümdeki bir çocuk" diyen Çebi, başarılı futbolcuyu çok sevdiğini söyledi. Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta'nın, ‘Hocamızla konuşayım, planlamamıza bir bakalım. Transferine karar verirsek öncelik sizin' dediğini paylaştı. Gökhan Töre'nin ise bu sene de Beşiktaş'ta oynayacağını söyleyen Çebi, Töre'den çok umutlu olduğunu belirtti. ünlü futbolcunun zirve yapacağını düşündüğünü paylaşıp geçen sene İngiltere'de forma şansı bulamaması ve sakatlığının, Töre'yi iyice silkelediği değerlendirmesini yaptı ve "Gökhan futbola aç" dedi.

 

Ciddi teklifler gelmesi durumunda Adriano, Oğuzhan, Quaresma, Marcelo, Tolgay gibi isimlerin gidebileceğini söylediği hatırlatılıp aynı durumun geçerli olup olmadığı sorulunca taliplerinin olduğunu ama satma taraftarı olunmadığını anlattı. Çebi, birkaç sene daha şampiyon olmak istediklerini; bu kadroyu sevdiklerini kaydetti.
Biz kadroyu bu sene tutmak istiyoruz Yani o düşünceden vazgeçildiğini söyleyen Çebi, transfer dönemi bitmeden hiçbir şey için kesin konuşmanın doğru olmadığını ama kimseyi göndermeyi düşünmediklerini dile getirip; "Bu kadro çok güzel hava yakaladı, aile ortamı oluştu." dedi.

Marcelo'da bile istekli olunmadığını itiraf eden Beşiktaş 2. Başkanı, Lyon'un talebinin sürdüğü ama yüksek ihtimal kalacağı; hepsine teklifler geldiği açıklamasında bulundu. Çebi, "Para gözümüzü döndürürse takımı da darmadığın etmiş oluruz, 6-7 tane de adam bulmak zorunda kalırız. Elinden çıkarttıklarını yerine koyamıyorsun kolay kolay” dedi. Cimri, biraz eli sıkı adamlar olduklarından bahseden Ahmet Nur Çebi, öyle hemen helalı hoş olsun diyen tiplerden olmadıklarını ama ekstradan bir şeyler vereceklerini belirtip "Çünkü hak etti. Alın terinin hakkıdır" şeklinde konuştu.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Selahattin Demirtaş Kelepçeyi Reddetti

 

 

ahmet nur çebi açıklama demba ba futbolcu beşiktaş gomez pepe
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500