CHP Boykot Kararı Aldı

CHP bu gece TBMM'de yapılacak olan programdan, Erdoğan dışında diğer siyasi parti liderlerinin konuşmalarının çıkarılması üzerine programa katılmama kararı aldı.

CHP Boykot Kararı Aldı
CHP Boykot Kararı Aldı Başak Tatar
Bu içerik 951 kez okundu.

15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümü nedeniyle bu gece Ankara’da pek çok tören yapılacak. Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’nın ev sahipliğinde ‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Törenleri Gece Programı' başlığını taşıyan programa göre 1. Meclis binası önünden başlayacak yürüyüşün, TBMM Tören Alanı'nda son bulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunacak.

Programda gece bölümü için siyasi partilere gönderilen davetiyede ‘protokol konuşmaları' başlığı altında “TBMM'de grubu bulunan ve temsil edilen siyasi parti grup başkanları” ifadelerinin yer aldığı bölümün, bugün 13.00 – 14.30 saatleri arasında Meclis Özel oturumunun ardından programdan çıkarıldığı belirtildi. Sadece TBMM Başkanı İsmail Kahraman ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşacağı açıklanınca CHP, bu değişikliğin üzerine programa katılmama kararı aldı.

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

15 Temmuz Şehitler Köprüsü Trafiğe Kapatılıyor

 

chp 15 temmuz 15 temmuz darbe girişimi yıl dönümü tören program tbmm meclis
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500