CHP’den ‘AKP-FETÖ Kardeşliği’ Broşürü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AKP’liler tarafından FETÖ ile işbirliği yapmakla suçlanan CHP, Erdoğan, bakanlar ve AKP’li siyasetçilerin Gülen hakkındaki övgülerini broşür haline getirdi.

CHP’den ‘AKP-FETÖ Kardeşliği’ Broşürü
CHP’den ‘AKP-FETÖ Kardeşliği’ Broşürü Meltem Yüksel
Bu içerik 391 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AKP’liler tarafından FETÖ ile işbirliği yapmakla suçlanan CHP, Erdoğan, bakanlar ve AKP’li siyasetçilerin Fethullah Gülen hakkındaki övgülerini ve haberleri broşür haline getirdi. Broşürde, Erdoğan ile Gülen’in fotoğrafları, gazete manşetleri, övgüleri ve Erdoğan’ın “bitsin bu hasret diyelim” söylemi yer aldı.

CHP Halkla İlişkiler Birimi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve partisini her fırsatta FETÖ’cü olmakla suçlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve iktidar partisine karşı “AKP-FETÖ Kardeşliği, Bir Elmanın iki yarısı: AKP ile FETÖ” başlıklı broşür yayımladı. Broşürde, “İktidarda kaldığı yıllar boyunca FETÖ’nün güçlenmesini sağlayan, bu yolla ülke içindeki gücünü artıran AKP hükümeti, güç mücadelesine girdiği FETÖ’nün darbe girişimini de ülkede tek adam rejimini inşa etmek için bir fırsat olarak kullanmaya çalışmaktadır. Böylece FETÖ, AKP’ye son bir iyilik yapmıştır” ifadesine yer verildi.

AKP-FETÖ ilişkisi için “işbirliğinin dorukta olduğu 2002 ve 2013 yılları arasında tarafların birbirlerine hitapları edebiyat ve aşk kitaplarındaki ifadeleri aratmıyordu” denilerek Erdoğan’ın Gülen’e övgüleri, AKİT, Zaman, Star gazetesinin manşetleri, Gülen’in Erdoğan’a “insanlığa büyük hizmetlerde bulunan, çalışkanlığı ve gayretleriyle her günü dolu dolu yaşayan” ifadelerinin yer aldığı geçmiş olsun mesajı, Başbakan Binali Yıldırım’ın Türkçe Olimpiyatı’nda Gülen için kullandığı övgü dolu ifadeler ile AKP’nin yönetiminde görev yapmış ve yapan isimlerin Gülen’i öven söylemleri kullanıldı.

CHP broşüründe “Bütün bu bilgilerin ışığında AKP’nin geçmişteki FETÖ ile olan sıcak ilişkileri için kullandıkları ‘Bilmiyorduk, kandırıldık’ türü açıklamalar toplumun zekâsıyla alay etmekten başka bir şey değildir. AKP’nin çıkar çatışması içine girerek FETÖ’ye bugün sırt çevirmesi geçmişteki suçlarını unutturamaz” ifadesini vurguladı.

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Enis Berberoğlu Yeniden Yargılanıyor

AKP FETÖ Fethullah Gülen CHP
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500