CHP'den HDP'ye Adalaet Yürüyüşüne Çağrı

Siyasi parti heyetlerinin Ramazan Bayramı nedeniyle yaptıkları bayramlaşma ziyaretleri sürerken, AKP ve MHP’le bayramlaşmayan HDP, CHP, DSP ve Saadet Partisi heyetlerini kabul etti. Adalet Yürüyüşü ve tutuklu vekillerin durumunun konuşulduğu bayramlaşmada CHP heyeti, HDP’yi yürüyüşe davet etti.

CHP'den HDP'ye Adalaet Yürüyüşüne Çağrı
CHP'den HDP'ye Adalaet Yürüyüşüne Çağrı Ecem Şenol
Bu içerik 1128 kez okundu.

CHP heyeti, yürüyüş kortejini Figen Yüksekdağ’ın tutuklu bulunduğu cezaevine 20 kilometre uzaklıktaki Kandıra’da karşılama kararı alana HDP’ye, onları da aralarında görmek istediklerini söyleyerek, bu meselenin adalet isteyen herkesin meselesi olduğunu söyleyerek çağrıda bulundu.

İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, MYK üyeleri Suzan Şahin Dudu ve Kemal Güneri’nin yer aldığı CHP heyetini, HDP Diyarbakır Milletvekili Nimetullah Erdoğmuş, Parti Meclisi üyeleri Kemal Bülbül ve Leman Kiraz karşıladı. HDP’li Nimetullah Erdoğmuş, bayramlaşmanın önemine değinerek, toplumsal sorunların, krize ve kaosa dönüştüğü bu zaman diliminde toplumun gözünün kulağının siyasi partilerde olduğunu ve siyasetin rotasını ören bu yasal okullarda böyle bir dönemde bir arada olmanın çok önemli olduğunu ifade etti. CHP’nin Adalet Yürüyüşü’ne atıf yaparak, partinin fiilen başlattığı bir hat olduğunu söyleyen Erdoğmuş, bunu izlediklerini ve desteklediklerini, çünkü kaos ve krizlerin, içerisinde kendi fırsatlarını da barındırırdıklarını belirterek, önemli olanın bu fırsatların ve imkânlarının zamanlamasını, dayanışmasını pekiştirmek olduğunu açıkladı.

CHP’li Kamil Okyay Sındır, Ankara’dan İstanbul’a devam eden yürüyüşteki Genel Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu’nun selamlarını getirdiklerini ifade etti. Sındır, bayramların sevginin, barışın ve adaletin öne çıkarıldığı ve bir arada yaşamı geliştiren günler olduğunu ve bunu bayram sonrasında da büyütmek gerektiğini, ancak ne yazık ki milli iradeyi temsil ettiği halde burada aramızda olmayan, tutuklu yargılanan başta eş genel başkanlar olmak üzere milletvekilleri olduğunu açıkladı. Onlara da sevgi ve selamlarını iletmek istediğini ifade eden Sındır, tutuklu milletvekillerinin durumuna da değinerek, adaletin erozyona uğradığını düşündüklerini ve ülkede adaleti yeniden yüceltebilmek, herkese adaletin sağlandığı ve herkesin güven içerisinde yaşadığı bir Türkiye’ye özlem duyduklarını belirtti. Sadece adalet isteyen genel başkanın arkasından yürüdüklerini, başta tutuklu eş genel başkanlar olmak üzere tüm HDP milletvekillerini ve tüm HDP örgütlerine iyi dileklerini, özgür, insanca yaşam dileklerimizi ilettiklerini ifade eden Sındır, onları da aralarında görmek istedikleri mesajını verdi. Erdoğmuş ise Sındır’ın bu ifadelerine cevaben, toplumsal farklılıkların demokrasi paydasında buluşacağı bir takım imkânlara yol açacağını umduklarını ve kendilerinin de aralarında iki bakan ve milletvekiliyle aylar önce Cizre’ye çözüm için yürüdüklerini, ancak o günlerde her türlü engelleme ile karşılaştıklarını ve polisler kendilerini muhatap bile almadığı yanıtını verdi. 

 

HABERBOX ÖNERİYOR - MUTLAKA OKUYUNUZ

Erdoğan'ın Korumalarına Flaş Hapis İstemi

CHP; HDP Adalet Yürüyüşü Bayramlaşma Görüşme Açıklama Çağrı Adalet Tutukluluk Cizre Ankara İstanbul
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500