CHP'li Özkan'dan HDP Haberine Sert Yanıt

Akşam gazetesinin "haber"ine CHP'li Tuncay Özkan'dan sert bir yanıt geldi.

CHP'li Özkan'dan HDP Haberine Sert Yanıt
CHP'li Özkan'dan HDP Haberine Sert Yanıt Ecem Şenol
Bu içerik 1462 kez okundu.

CHP Milletvekili Tuncay Özkan, hükümete yakınlığıyla bilinen Akşam gazetesine çok sert yanıt verdi. Akşam gazetesi bugün birinci sayfasından Yelda Gökdağ imzalı, ‘’Özkan HDP için Gün Sayıyor” başlığıyla yaptığı "haber"de, Tuncay Özkan’ın HDP’ye geçeceğini iddia etti.

Akşam’ın bu iddiası üzerine Tuncay Özkan sosyal medya hesabından gazeteye yanıt verdi. CHP'li Özkan Akşam’ın "haber"ini paylaşarak, Allah’ın yakışan iftiradan korumasını temenni ettiğini belirten Özkan, Attığınız B*K ile adalet güneşini sıvayamazsınız diyerek, her gün daha çok kokuştuklarını ifade ettikten sonra ‘’YALANCI @Aksam. B*KÇULAR!” diye yazdı.

Akşam gazetesi iki gün önce de CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı “Adalet Yürüyüşü”nün talimatını tutuklu HDP Eş Genel Başkanı’nın verdiğini öne süren bir “haber” yapmış ve bunu da CHP’li Özkan’ın “itiraf” ettiğini iddia etmişti. Özkan bunun üzerine de sosyal medya hesabından Akşam gazetesine dava açacağını ifade etmiş, “haberi” paylaşan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in de “haberi” kaldırmasını istemişti.

Özkan kendisinin böyle bir açıklamasının asla olmadığını ve Akşam Gazetesi’nin uydurması olduğunu belirttikten sonra Melih Gökçek’ten düzeltmesini isteyerek yalan olduğunu aktardı. CHP’li Özkan Akşam düzeltmezse dava açacağını da belirtti.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Gazi Koşusu Bugün Yapılıyor

Tuncay Özkan Melih Gökçek Akşam Gazetesi Açıklama Sosyal Medya CHP HDP Haber Yalan Hakaret Sert Tepki
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500