CHP'li Vekil ile Kaymakam Birbirine Girdi

CHP Milletvekili Haluk Pekşen, Ortahisar Kaymakamı Numan Hatipoğlu'nun makam aracının kentin en işlek caddelerinden Kahramanmaraş Caddesi'nde trafiği engelleyecek şekilde park edildiğini görünce görüntüleri sosyal medyadan paylaştı. İkili arasında tartışma çıktı.

CHP'li Vekil ile Kaymakam Birbirine Girdi
CHP'li Vekil ile Kaymakam Birbirine Girdi Başak Tatar
Bu içerik 648 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, Ortahisar Kaymakamı Numan Hatipoğlu’nun makam aracının en işlek caddelerden Kahramanmaraş Caddesi üzerinde trafiğe engel olacak şekilde park edilmesine tepki gösterdi. Bunun üzerine aracın görüntülerini çekip sosyal medya hesabından paylaşan Pekşen, kaymakamın aracını, caddenin ortasına park etmesine Temel fıkralarında rastlamanın bile biraz zor olduğunu söyledi. Bunun bir komedi filmi değil, gerçek hayatın tam içerisinde olduğunu belirten Vekil, “Bir siyasi iktidarın vizyonsuzluğunu, bir devlet adamı koltuğuna oturmuş birisinin çapsızlığını gösteriyor” dedi.

Aracının yanında karşı karşıya gelen Ortahisar Kaymakamı Hatipoğlu ile Milletvekili Haluk Pekşen arasında yaşanan tartışma ise çevredeki vatandaşlar tarafından görüntülendi. Sosyal medyada yayınlanan görüntülerde Hatipoğlu’na aracın park şekline tepkisini dile getiren Pekşen’in trafiğin aksadığını ve aracı çekmesini isteyip herkese zülüm ettiğini; trafiğin tıkandığını ve insanların zorluk yaşadığını anlattığı görüldü. “Ben Milletvekiliyim, benimle saygılı konuşun. Aracınıza binin ve gidin buradan. Milleti engellemeyin” diyerek tepkisini ifade eden Milletvekiline yanıt veren Kaymakam’ın ise, “Gitmeyeceğim kardeşim, burası benim yerim. 20 yıldır beni görev yaptığım yerlerdeki CHP’lilere sorun. Ben görevimi yapıyorum” dediği anlaşıldı.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Haluk Pekşen, bunun tesadüfen bir kez yapılmış bir şey olmadığını; 6 aydır bu aracın buraya park edildiğini; minibüslerin ve oradan geçen herkesin bu durumdan rahatsız olduğunu kaydetti. Kaymakam’ın defalarca uyarıldığını paylaşan Pekşen, kendisinin ‘Aracım çıkışta hazır olsun’ diye oraya park ettirdiğini öne sürdü. “Bu nasıl mantık anlamak mümkün değil” deyip kaymakamlığın 30 metre yakınında otopark olduğunu bildirdi “Hani münasip şekilde kenara falan park edilse gam yemeyeceğim. Aracın park ediliş şekline bakar mısınız? Yolun ortasına park edilen aracın nesi savunulabilir? Devletin, ‘Bakanları, Başbakanları yürüyor, ne olur siz de yürüseniz? Ne olur? Trabzon’da güvenlik sorunu mu var?” ifadelerini kullandı.

Ortahisar Kaymakamı Numan Hatipoğlu ise yaşanan tartışmadan sonra sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Aracın trafiği aksatmayacak şekilde durduğunu belirten ve hakarete uğradığını söyleyen Hatipoğlu, Pekşen tarafından aracın kayda alındığını gördüğünü; ayrıca sosyal medyada paylaştığı sözleri, paylaştığı çekimin son anlarında duyduğunu ve bunun üzerine kendisine, ‘Sayın vekilim, bir sorun mu vardı?’ demesiyle kendisinin yine hem şahsını hem devleti tahkir eden ifadelerde bulunduğunu belirtti.

Kaymakamlık makam aracının, yaya geçidini engellememek için kapalı olan Halkevi Sokak çıkışına kendisinin çıkmam üzerine getirildiğini aktaran Kaymakam, milletvekilinin kasten yolu kapatmadığı halde yolu kapatıyor algısı oluşturacak şekilde çekim yaptığını; oysa aracın minibüslerle aynı hizada olduğunu iddia etti. Ancak Hükümet Konağı bahçesinde bazı vatandaşlarla görüşmekten dolayı birkaç dakika beklemek durumunda kalındığını anlatan Hatipoğlu, aracın park şeklinden de habersiz olan şahsının hedef alındığını ve çapsız hakaretine uğradığını tekrar etti.

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Yeliz Koray Serbest Bırakıldı

 

kaymakam milletvekili tartışma makam aracı trabzon haluk pekşen numan hatipoğlu kavga trafik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500