CHP'li Vekilden Şok Fişleme İddiası!

CHP Bursa vekili Ceyhun İrgil, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın, SGK'nın, işten çıkış kodları arasına ekleme yaptığı '36 kod' ile fişleme yaptığını ve çoğu insanın bu fişlemenin farkında olmadığını öne sürdü.

CHP'li Vekilden Şok Fişleme İddiası!
CHP'li Vekilden Şok Fişleme İddiası! Tuğba Önkibar
Bu içerik 748 kez okundu.

CHP Bursa vekili Ceyhun İrgil, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın, SGK'nın, işten çıkış kodları arasına ekleme yaptığı '36 kod' ile fişleme yaptığını ve çoğu insanın bu fişlemenin farkında olmadığını öne sürdü.

CHP Bursa Milletvekili Ceyhun İrgil, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın 2 Ağustos 2016 tarihli genelgesiyle SGK'nın işten çıkışlarda kullandığı kodlara '36' kod numarasını eklediğini ifade etti. Buna göre çalıştığı işyeri OHAL KHK'sıyla kapatıldığı için işsiz kalanların sigorta siciline '36' kodu işlendiğini belirten İrgil, sicilinde bu kod bulunanların işverenlerin tercih etmediği için iş bulmalarının zorlaştığını öne sürdü.

Bu keyfiyetin doğru olmadığını söyleyen CHP’li vekil, devlet izniyle açılmış, devlet denetiminde olan ve OHAL KHK'larıyla kapatılan eğitim kurumlarındaki tüm çalışanların da sigorta sicillerine bu kod işlendiğini bunun yanısıra kapatılan kurumlarda zorunlu staj yapmış öğrencilerin sigorta sicillerine de 36 kod işlendiğini açıkladı.

CHP'li İrgil, hükümetin resmi olarak yaptığı fişlemeden insanların çoğunluğunun haberi olmadığına dikkat çekerek, 36 kod nedeniyle ülke genelinde işsizlik tehdidiyle karşı karşıya kalmış bir insan grubu olduğunu ifade etti.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Türkiye Gündemi

CHP Ceyhun İrgil OHAL Fişleme Gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500