"Ciddi Bir Yönetim Boşluğu Var"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 54 kişinin canlı bomba saldırısında yaşamını yitirmesinin ardından taziye ziyareti için Gaziantep’e gitti.

Yaren Yalçın
Bu içerik 1842 kez okundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 54 kişinin canlı bomba saldırısında yaşamını yitirmesinin ardından taziye ziyareti için Gaziantep’e gitti.

Gaziantep'te, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçadroğlu ile CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu'nu Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Ak Parti’li Fatma Şahin, AK Parti Genel Sekreteri Abdülhamit Gül, AK Parti İl Başkanı Eyüp Özkeçeci, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, CHP Gaziantep Milletvekilleri Mehmet Gökdağ, Akif Ekici, CHP İl Başkanı Hayri Sucu karşıladı.

Kılıçdaroğlu ilk olarak Siirt Pervariler Derneği’ni ziyaret etti. Burada saldırıda hayatını kaybeden ve yaralanan ailelerin yakınları ve dernek yöneticileri ile buluşan Kılıçdaroğlu, tüm bölgeye geçmiş olsun temennisinde bulundu.

Kemal Kılıçdaroğlu, daha sonra 54 kişinin öldüğü bombalı terör saldırısının meydana geldiği Beybahçe Mahallesi 91009 Nolu Sokak'ta inceleme yaptı. Patlamada ölen ve yaralananların yakınları ile görüşen Kılıçdaroğlu, ailelere baş sağlığı ve geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Terör saldırısında hayatını kaybedenlerin ailelerine taziye ziyaretinde bulunduktan sonra Zeugma Müzesi önünde gazetecilere açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu açıklamasında "Geçtiğimiz günlerde çok ciddi bir acı yaşandı. Hepimizin ortak acısı. Hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyoruz. Yaralıların bir kısmı hala hastanede, onlara geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Yakınlarını, çocuklarını kaybeden aileler emin olun duyduğumuz şeyleri tekrar burada bize ifade ettiler. 'Biz bu acıları yaşıyoruz, başkaları bu acıları yaşamasın, ne olursunuz önlemini alın' diye. Bütün bu olayları yaşarken bir şeyleri unutmamamız gerekiyor; devlet dediğiniz kurumun bütün olaylara hakim olması gerekir, devlet dediğiniz kurumun liyakatla yönetilmesi gerekir, devlet dediğiniz kurumun bu olaylar olmadan önce istihbarat bilgisini alıp olayları topluma, insanlara yaşatmadan önlemesi lazım. Görünen o ki ciddi bir istihbarat zafiyeti var görünen o ki ciddi bir yönetim boşluğu var. Umarız hükümet bütün bunlardan ders çıkarır, bir daha bu tür acı tablolar toplumun önüne konmaz"  ifadelerini kullandı.

Patlamanın yaşandığı sokaktaki incelemenin ardından Şırnaklılar Derneği'ni ziyaret etti. CHP liderinin ayrıca Bitlis'te zırhlı araca yönelik yapılan bombalı saldırıda şehit olan 5 askerden Adem Özer'in Gaziantep'teki ailesini de ziyaret edeceği öğrenildi.

 

chp kemal kılıçdaroğlu gaziantep terör saldırısı taziye akp fatma şahin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500