Çiftlik Bank Mağdurlarına Sesli Mesaj

Binlerce kişiyi dolandırıp Uruguay'a kaçan Çiftlik Bank CEO'su Mehmet Aydın, gönderdiği ses kaydında mağdurlara seslenip "Geçmiş olsun" dedi.

Çiftlik Bank Mağdurlarına Sesli Mesaj
Çiftlik Bank Mağdurlarına Sesli Mesaj Meltem Yüksel
Bu içerik 873 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

Binlerce kişiyi 511 milyon TL dolandırıp Uruguay'a kaçan Çiftlik Bank CEO'su Mehmet Aydın’ın üyelerine gönderdiği ses kaydı ortaya çıktı. Aydın, hapse girmek yerine Uruguay'a gittiğini söyleyerek “herkese geçmiş olsun” dedi.

Kayıplara karışan CEO medyayı suçlayarak başladığı 8 dakikalık ses kaydında hayat hikayesini de anlatmayı unutmayıp, Türkiye'de hapse girmemek için Uruguay'da olduğunu doğruladı.

Çiftilik Bank soruşturmasıyla ilgili şu ana kadar Çiftlik Bank Yönetim Kurulu Üyesi Cafer Çolak, Çiftlik Bank’ın sahibi Mehmet Aydın’ın eşi Sıla Aydın ve emekli öğretmen Hamza T. olmak üzere üç kişi tutuklandı. Aydın’ın 11 milyon lira gönderdiği iddia edilen Hamza T.’deki paraya da el konuldu.

Geyve Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında dün de 19 kişi gözaltına alındı. Tutuklanan isimlerden Cafer Çolak, ifadesinde güvenlik görevlisi olarak başladığı şirkette yönetici olduğunu ve durumdan haberi olur olmaz istifa ettiğini söylemişti.

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Günün Özeti

Çiftlik Bank Çiftlik Bank CEO Mehmet Aydın Mehmet Aydın Ses Kaydı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500