Çipras'tan Ziyaret Öncesi Türkiye Mesajı

Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, 4-5 Şubat’ta gerçekleşecek Türkiye ziyareti öncesi Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Türkiye ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Çipras'tan Ziyaret Öncesi Türkiye Mesajı
Çipras'tan Ziyaret Öncesi Türkiye Mesajı Meltem Yüksel
Bu içerik 2432 kez okundu.

Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, 4-5 Şubat’ta gerçekleşecek Türkiye ziyareti öncesi AA’ya Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Türkiye ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Çipras, “Hem halklarımıza hem de bölgemize fayda sağlayacak bir ilişkiyi inşa etmemiz gerekli” dedi. Çipras, Türkiye’nin 4 milyon mülteciye ev sahipliği yaptığını belirterek, “Bu uluslararası toplum tarafından görülmeli ve AB komşumuza destek için elinden gelen ne varsa yapmalı” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilişkisi hakkında da yorum yapan Yunanistan Başbakanı; “Cumhurbaşkanı (Recep Tayyip) Erdoğan’la ilişkim saygı, samimiyet ve açık sözlülüğe dayanıyor” dedi. Çipras, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Yunanistan’ı ziyaret eden ilk Türk cumhurbaşkanı olduğunu anımsatarak, “(Türkiye) Ziyaretimde Aralık 2017’de başladığımız zor ancak açık diyaloğu sürdürme şansını bulacağımıza ve kaldığımız yerden olumlu gündemimizi ilerleteceğimize inanıyorum” şeklinde konuştu.

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Emine 'Mavi Balina' Kurbanı Oldu

Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras Cumhurbaşkanı Yunanistan Türkiye Recep Tayyip Erdoğan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ali Babacan’ın FETÖ Soruşturmasında Gelişme
Ali Babacan’ın FETÖ Soruşturmasında Gelişme
Eljif Elmas Piyangosu
Eljif Elmas Piyangosu