Çocukları Amerika'da Okuyan Erdoğan'dan Dikkat Çeken Açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD'de katıldığı yemekte yaptığı konuşmasında, eğitim için Batı'ya gönderilenlerin çoğu zaman Batı'nın sadece kültürünü alarak ve benliklerini kaybederek Batı'nın gönüllü ajanları haline geldiklerini ifade etti.

Çocukları Amerika'da Okuyan Erdoğan'dan Dikkat Çeken Açıklama
Çocukları Amerika'da Okuyan Erdoğan'dan Dikkat Çeken Açıklama Ecem Şenol
Bu içerik 788 kez okundu.

Türken Vakfı Geleneksel Gala Yemeği'ne katılan Erdoğan, konuşmasında yaklaşık iki asırdır ülke olarak yurt dışına öğrenci gönderildiğini belirterek, Osmanlı Devleti'nin son döneminde devletin zayıflamasının önüne geçebilmek için idareciler tarafından Batı'ya öğrenci göndermenin bir çözüm yolu olarak görüldüğünü anlattı.

İlim ve fen tahsili için Batı'ya gönderilenlerin çoğu zaman Batı'nın sadece kültürünü alarak, benliklerini de kaybederek ülkelerine döndüklerini dile getiren Erdoğan, kendilerinden ülkeleri için kurtuluş reçetesi hazırlaması beklenenlerin Batı'nın gönüllü ajanları haline geldiklerini ifade etti.

Çocukları Amerika’da okuyan Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca kendi milletine tepeden bakan, kendi değerlerinden tiksinen bu sözde aydınların ülkeye verdikleri zararı düşmanın dahi vermediğini, çünkü bunların ülkesinin menfaatleri için çalışmak yerine yabancı şirketlerin, devletlerin, kurum ve kuruluşların çıkarlarına hizmet ettiklerini kaydetti. Geçmişte Türkiye'nin sanayi hamlelerini daha emekleme aşamasındayken sabote edenlerin bunlar olduğunun görüldüğünü ve bu kesimlerin ülkemizin her açıdan dışa bağımlı olması için özel çaba harcadıklarına da şahit olunduğunu ifade eden Erdoğan, bunların ihanet edemeyecekleri hiçbir değer, hiçbir ilke olmadığı değerlendirmesinde bulundu.

Ne yazık ki dün olduğu gibi bugün de benzer kesimlere medeniyet coğrafyamızda çokça rastladığımızı belirten Erdoğan, beynini Pensilvanya'da yaşayan bir şarlatana ipotek etmiş bu mankurtların neler yapabileceklerini hep beraber gördüğümüzü ve yaşadığımızı kaydetti. Erdoğan, bunların içinde proflar da olduğunu, bunların içinde multimilyarder zenginler de olduğunu ama bunların hiçbirinin kar etmediğini ifade etti.

Erdoğan, öğrencilerden bir taraftan derslerine, eğitimine eğilirken diğer taraftan da ümmetin ve insanlığın geleceği için tehdit oluşturan bu ve bu tür yapılara karşı mücadele etmelerini de özellikle rica etti. FETÖ’nün DEAŞ'tan veya PKK'dan bir farkının olmadığını herkesin görmesi, anlaması gerektiğini, FETÖ’nün milletimize çektirdiği acılar yanında Amerika'da birçok sahtekarlığa ve usulsüzlüğe de imza attığını belirten Erdoğan, 'charter school'ları üzerinden yapılan vurgunun buz dağının sadece görülen yüzü olduğunu herkesin çok iyi bildiğini ve sadece bunu Amerikalı dostlarının hala anlamadıklarını veya anlamak istemediklerini dile getirdi. 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Deniz Çakır'ı Çileden Çıkaran Video

 

 

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Konuşma Açıklama Eğitim Batı Ajan Kültür Ahlak Yemek Gönüllü Ajan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500