''Cumhurbaşkanı'nın Yerini Sözcü'den Öğrenenler''

Ahmet Hakan bugün, Hürriyet'teki köşe yazısında Sözcü'ye yapılan algı operasyonuna değinerek, ilginç açıklamalarda bulundu.

''Cumhurbaşkanı'nın Yerini Sözcü'den Öğrenenler''
''Cumhurbaşkanı'nın Yerini Sözcü'den Öğrenenler'' Ecem Şenol
Bu içerik 1212 kez okundu.

19 Mayıs günü Sözcü gazetesine yönelik başlatılan algı operasyonu sonrası 2 gazetecinin, internet sorumlu müdürü Mediha Olgun ve İzmir Muhabiri Gökmen Ulu haber yaptıkları için tutuklanması üzerine, Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, Sözcü'ye yapılan algı operasyonunu ve iki kişinin tutuklanmasını kaleme aldı.

Sözcü için 19 Mayıs sabahı düğmesine basılan algı operasyonu kapsamında internet sorumlu müdürü Mediha Olgun ve İzmir Muhabiri Gökmen Ulu’nun haber yaptığı için tutuklanmasına tepkiler gelmeye devam ederken,  Ahmet Hakan Sözcü için başlatılan algı operasyonuna tepki göstererek “Ha 15 Temmuz'a “tiyatro” demişsin, ha bunu demişsin” şeklinde bir yazı kaleme aldı.

15 Temmuz kalkışmasını gerçekleştirenlerin, Cumhurbaşkanı'nın darbe gecesi nerede olduğunu bilmediklerini ve bu bilgiyi Sözcü gazetesinin yaptığı bir haberden aldıklarını ifade ettikten sonra, bu bilginin Sözcü'nün iki çalışanı için verilen tutuklama kararında geçtiğini ifade etti.

Bunu kendisinin söylemediğini, mahkemenin söylediğini belirten Ahmet Hakan, yargıç ve savcının bunu söylediğini,  Ha 15 Temmuz'a “tiyatro” denilmiş, ha 15 Temmuz'a “kontrollü darbe” denilmiş ha bunu denilmiş diyerek durumun ironik olduğunu vurguladı.

Öncelikli olarak Cumhurbaşkanı'nı hedef almış eli kanlı darbecilerin, Cumhurbaşkanı'nın nerede olduğunu bilmediklerini varsaymanın ve bu en önemli bilgiyi bir gazetenin internet sitesindeki haberden aldıklarını düşünmenin mantıksızlığına vurgu yapan Hakan, bunun öncelikle darbecileri hafife almak olduğunu, ikinci olarak da darbeyi sulandırmak olduğunu ifade etti. Ahmet Hakan, Sözcü'ye operasyon çekilecek diye, koca darbe girişimini oyuncağa çevirmenin anlamı olmadığını ifade etti.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Beşiktaş Oyun Kurucusunu Bırakmadı

Ahmet Hakan Hürriyet Köşe Yazısı Açıklama Operasyon Sözcü Algı Operasyonu Tutukluluk Gazeteci
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500