Cumhurbaşkanlığı Spor'a Yalanlama

Cumhurbaşkanlığı kaynakları, Cumhurbaşkanlığı Spor Kulübü adıyla bir kulübün kurulduğu haberlerine gelen tepkiler üzerine yalanlandı.

Cumhurbaşkanlığı Spor'a Yalanlama
Cumhurbaşkanlığı Spor'a Yalanlama Meltem Yüksel
Bu içerik 445 kez okundu.

Cumhurbaşkanlığı kaynakları, Cumhurbaşkanlığı Spor Kulübü adıyla bir kulübün kurulduğu haberlerine gelen tepkiler üzerine yalanlandı. Dün Türkiye Futbol Federasyonu’nun resmi sitesinde yer alan Cumhurbaşkanlığı Spor Kulübü’nün kaydı da bugün silindi.

Dün www.yurtspor.com adlı internet sitesinde yer alan haberde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ile Cumhurbaşkanlığı Spor'un kurulacağı belirtilmişti.

Dün Cumhurbaşkanlığı Spor Kulübe ilişkin, Türkiye Futbol Federasyonu'nun sitesinde 018262 numaralı kulüp kodu ve Cumhurbaşkanlığı Forsu'nun yer aldığı kulüp logosu bulunurken, bugün ise TFF'nin internet sitesinde yapılan kulüp arama sorgusunda çıkmadığı görülüyor. Söz konusu olan spor kulübü, Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (TASKK), Cumhurbaşkanlığı Spor'la ilgili başvuruyu doğrularken, bugün oluşan tepkiler üzerine yalanlanmak zorunda kaldı. TASKK yetkilileri Cumhurbaşkanlığı Spor'un amatör ligde mücadele etmesinin belli prosedürler içinde değerlendirileceğini ifade ederken işlemlerin yasal çerçeve içinde yapılacağı belirtildi.

Dün Türkiye Futbol Federasyonu’nun resmi sitesinde yer alan Cumhurbaşkanlığı Spor Kulübü’nün kaydı da bugün silindi. Cumhurbaşkanlığı Spor'un idmanlarını ise Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda yapması, maçlarını ise Sincan Stadı'nda oynayacağı iddia edilmişti.

2. Amatör Küme'de yer alacağı belirtilen Cumhurbaşkanlığı Spor'un fikstürü Ankara'da çekilen kura ile belli bile olmuştu.

Cumhurbaşkanlığı Spor'un yer aldığı 2. Amatör Küme 4. Grup'da oluşan fikstür:

Ankara Adaletspor

Ankara Performansspor

Balgatspor

Cumhurbaşkanlığı

Onbir Çelikspor

T.A.İ. Spor

TED Ankara Kolejliler

Grubun ise ilk hafta fikstürü ise şu şekildeydi:

Onbir Çelikspor - Balgatspor

Cumhurbaşkanlığı Spor - Ankara Performansspor

TED Ankara Kolejliler - T.A.İ. Spor

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Avrasya Tüneli Geçiş Ücretlerine Zam

Cumhurbaşkanlığı Spor Kulübü Cumhurbaşkanlığı 2. Amatör Küme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Biletix Hakkında Soruşturma
Biletix Hakkında Soruşturma
Valilikten Suriyeliler İçin Tarih
Valilikten Suriyeliler İçin Tarih