Cumhuriyet Çalışanları Tutuklandı

Cumhuriyet gazetesine düzenlenen operasyonda gözaltına alınan Genel Yayın Yönetmeni Murat Sabuncu ve 8 isim için karar verildi.

Cumhuriyet Çalışanları Tutuklandı
Cumhuriyet Çalışanları Tutuklandı Yaren Yalçın
Bu içerik 1462 kez okundu.

Cumhuriyet gazetesine düzenlenen operasyonda gözaltına alınan Genel Yayın Yönetmeni Murat Sabuncu ve 8 isim için karar verildi.

Cumhuriyet gazetesi yönetim kadrosuna yönelik gerçekleştirilen operasyonda ‘Fethullahçı Terör Örgütü ve PKK üyesi olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek’  gerekçesiyle gözaltına alınan gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Murat Sabuncu, Genel Yayın Yönetmeni Turhan Günay, Yayın Danışmanı Kadri Gürsel, Karikatürist Musa Kart, Yazar Güray Öz, Mustafa Kemal Güngör, Yazar Hakan Kara, Yönetim Kurul Üyeleri Bülent Utku ve Önder Çelik sabah saatlerinde tutuklandı.

Soruşturma kapsamında gözaltına alınan gazetenin Muhasebe Müdürü Günseli Özaltay ve Yönetim Kurulu eski Üyesi Bülent Yener savcılık işlemlerinin ardından serbest bırakıldı. Nöbetçi Hakimlik, Yazar Hikmet Çetinkaya ve Aydın Engin’in ise adli kontol şartıyla serbest bırakılmasına karar verirken yurt dışına çıkış yasağı getirdi.

Serbest bırakıldıktan sonra açıklamada bulunan Gazeteci-Yazar Aydın Engin, “Kıdemli bir basın sanığım, hayatımda bu kadar ahlaksız bir dosya görmedim” diyerek Murat Sabuncu’nun ‘Halkımızın ve okurlarımızın önünde saygıyla eğiliriz, başka da kimsenin önünde eğilmeyiz’ mesajını aktardı.

cumhuriyet gazetesi operasyon murat sabuncu kadri gürsel turhan günay musa kart güray öz aydın engin savcılık
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500