Cumhuriyet Davasında 7 Kişiye Tahliye Kararı

Cumhuriyet davasında bir buçuk saat aranın ardından Musa Kart’ın da aralarında bulunduğu 7 kişi hakkında tahliye kararı çıktı. Ancak Ahmet Şık dâhil 4 kişinin tahliye kararı reddedildi. Karara göre dava 11 Eylül'e ertelendi.

Cumhuriyet Davasında 7 Kişiye Tahliye Kararı
Cumhuriyet Davasında 7 Kişiye Tahliye Kararı Başak Tatar
Bu içerik 1036 kez okundu.

Cumhuriyet davasında tüm sanıkların ifadesinden sonra savcı, tutuklu sanıklardan Musa Kart, Güray Öz, Mustafa Kemal Güngör, Bülent Utku ve Turhan Günay için tahliye talebinde bulundu. Diğer yandan Akın Atalay, Ahmet Şık, Kadri Gürsel, Murat Sabuncu, Hakan Karasinir, Önder Çelik ve Ahmet Kemal Aydoğdu'nun ise tutukluluk halinin devamını talep etti.

Bir buçuk saat aradan sonra mahkemenin açıkladığı karara göre Cumhuriyet gazetesi çizeri Musa Kart, yazar Hakan Kara, gazete yöneticisi Önder Çelik, okur temsilcisi Güray Öz, gazete avukatları Bülent Utku, Mustafa Kemal Güngör ve Kitap eki Yayın Yönetmeni Turhan Günay’ın tahliyesine karar verildi.

Gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Murat Sabuncu, İcra Kurulu Başkanı Akın Atalay, yayın danışmanı ve yazar Kadri Gürsel, gazeteci Ahmet Şık hakkında ise tutukluluğuna devam kararı verildi. Tahliye edilen 7 isim hakkında yurtdışına çıkış yasağı kararı verilirken, dava 11 Eylül’e ertelendi ve bilirkişi oluşturulmasına karar verildi.

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Üyeleri Berat Albayrak Belirleyecek

 

cumhuriyet davası tahliye tutukluluk dava mahkeme karar ahmet şık musa kart cumhuriyet gazetesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500