Cumhuriyet Gazetesi Davasının İkinci Duruşması Başladı

Gazeteciler Can Dündar, Ahmet Şık, Kadri Gürsel, Musa Kart’ın da sanıkları arasında bulunduğu Cumhuriyet Gazetesi yönetici ve yazarlarına yönelik görülen 19 sanıklı davanın ikinci duruşması başladı.

Cumhuriyet Gazetesi Davasının İkinci Duruşması Başladı
Cumhuriyet Gazetesi Davasının İkinci Duruşması Başladı Başak Tatar
Bu içerik 733 kez okundu.

İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen dünkü duruşmada gazeteci Kadri Gürsel, Akın Atalay ve karikatürist Musa Kart savunma yaparken, bugünkü duruşmanın diğer gazetecilerin savunmalarıyla devam edeceği bildirildi. Yargılanan isimler saat 11.00’da mahkeme salonuna alınmaya başladı. Gazeteci Ahmet Şık’ın da aralarında bulunduğu 12 tutuklu sanık getirildi, çok sayıda avukat duruşmada hazır bulundu. Duruşmayı izleyenler arasında CHP’li milletvekili Mahmut Tanal, Can Dündar’ın eşi Dilek Dündar ile birlikte sanık yakınları ve çok sayıda yabancı basından temsilcileri yer aldı.

Gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Murat Sabuncu’nun savunması ile devam eden duruşmada, “Bu dava bütün gazetecilere bir gözdağı davasıdır. Türkiye’de bağımsız gazeteciliğin bedeli tutuklanmaktır” ifadelerini kullandı. Avukatlar jandarmanın Murat Sabuncu’nun yanında ayakta durmasına itiraz etti. Mahkeme Başkanı da bu itirazı kabul etti.

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Adana'da HERO'dan 3 Gözaltı

 

cumhuriyet gazetesi dava duruşma ahmet şık can dündar murat sabuncu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500