Cüneyt Çakır 2018 Dünya Kupası’nda

FIFA kokartlı Türk hakemler Cüneyt Çakır, Bahattin Duran ve Tarık Ongun, Rusya'da düzenlenecek olan 2018 Dünya Kupası'nda görev alacağı açıklandı.

Cüneyt Çakır 2018 Dünya Kupası’nda
Cüneyt Çakır 2018 Dünya Kupası’nda Meltem Yüksel
Bu içerik 981 kez okundu.

FIFA kokartlı Türk hakem Cüneyt Çakır’ın 2018 Dünya Kupası’nda görev alacağı açıklandı. Çakır’la beraber Bahattin Duran ve Tarık Ongun da Rusya’daki Dünya Kupası’nda düdük çalacak.

Daha önce 2014 Brezilya Dünya Kupası’nda görev yapan Çakır, Doğan Babacan’dan sonra 1974 yılından beri ilk kez Dünya Kupası’nda görev yapan ilk Türk hakem olmuştu.

Rusya'nın ilk kez ev sahipliği yapacağı 2018 FIFA Dünya Kupası'nda 8 Amerika kıtası ekibinin yanı sıra 5 Afrika, 5 de Asya temsilcisi Rusya'da mücadele edecek. En çok ülke ise 14 temsilci ile ise Avrupa kıtasından olacak.

Rusya'daki Dünya Kupası'nda sporseverler bir ilke de şahit olacak. Kupa tarihinde ilk kez 3 İskandinav ülkesi boy gösterecek. Söz konusu ülkeler, Danimarka, İzlanda ve İsveç.

Rusya'daki turnuvada kupa için ter dökecek ülkeler şöyle: Rusya, Almanya, Brezilya, Fransa, Portekiz, Arjantin, Belçika, Polonya, İspanya, İngiltere, Kolombiya, Meksika, Peru, Uruguay, Hırvatistan, İsviçre, İsveç, Danimarka, İzlanda, Sırbistan, Kosta Rika, Tunus, Mısır, Senegal, İran, Nijerya, Avustralya, Japonya, Fas, Panama, Güney Kore ve Suudi Arabistan.

 

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Günün Özeti

Cüneyt Çakır Bahattin Duran Tarık Ongun Rusya 2018 Dünya Kupası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500