Damattan Damada Tekmil

RedHack, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadı ve Enerji Bakanı Berat Albayrak’a ait olduğu iddia edilen e-postaları yayınlamaya devam ediyor.

Damattan Damada Tekmil
Damattan Damada Tekmil Yaren Yalçın
Bu içerik 1913 kez okundu.

RedHack, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadı ve Enerji Bakanı Berat Albayrak’a ait olduğu iddia edilen e-postaları yayınlamaya devam ediyor.

RedHack’in paylaştığı son e-postada, Doğan Medya Grubu Başkanı Aydın Doğan’ın damadı olan Mehmet Ali Yalçındağ ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan arasındaki yazışmaları duyurdu.

İddiaya göre, Mehmet Ali Yalçındağ, Hasan Doğan’a attığı e-mailde, konunun Ahmet Hakan olduğunu belirterek, Hürriyet gazetesinde yapılan yanlışlar ve gazetedeki tiraj kaybı nedeniyle mevcut genel yayın müdürünün değiştirilmesi konusunda 2 ay boyunca çalışmalar yaptığını, işi yeni birine teslim edeceğini fakat bu yeni kişinin kendisini zor durumda bırakacak biri olmaması gerektiğini paylaştı.

18 Ağustos tarihinde Yalçındağ’ın ‘Günlük’ olarak gönderdiği notta ise, darbe girişimi sonrası Hasan Doğan’ın yardımıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı telefonla arayarak, geçmiş olsun dileklerini ilettiğini, Erdoğan’a sayın başkomutanım şeklinde hitap ettiğini ve kendisinin hoşuna gittiğini, anayasamızda bu şekilde söylüyor sen de rahatlıkla söyleyebilirsin dediği belirtiliyor.

Yine aynı notta; 3 Ağustos Çarşamba akşamı geç saatte Hande Fırat ile beraber Sayın Cumhurbaşkanımızı ziyaretimizden çıkarken Hasan Bey ile Aydın beyle birlikte randevu konusunu konuşmuş, ertesi gün, siz isteyin randevuyu bir bakalım dediğini Aydın Doğan’a ilettik. Hande, Aydın Doğan’a demiş ki Mehmet Ali beyle birlikte olacak. İki gün sonra Aydın Doğan beni çağırdı ve bu randevuda Vuslat’ı da yanına alacağını söyledi. Gerekçe olarak da Vuslat’ın eşi Ali’nin işlerinin bizim yüzümüzden kötü gittiğini ve bu nedenle Vuslat’ın bu oyuna dahil olmak istiyor denildi.

Enerji Bakanı Berat Albayrak’ın mailleri arasında, Doğan Medya Grubu’nun iktidara nasıl bağlı olduğu, hangi gazetecinin yağcılık yaptığı, hangilerinin iktidarın istediği kıvama geldiği düzenli bir şekilde not edilmiş. Bakan Albayrak’a düzenli olarak bilgilendirmelerde bulunan Mehmet Ali Yalçındağ, 6 Eylül 2016 tarihinde mehmetali@yandex-team.ru mailinden, Cumhurbaşkanlık Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan, Turkuvaz Medya Grubu’nun CEOsu Bakan Berat Albayrak’ın ağabeyi Serhat Albayrak ve Bakan Berat Albayrak’a gece 02.25’te gönderdiği bilgilendirme notunda, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Yaşar Güler’le arasında geçen konuşmayı bildiriyor.

Yalçındağ’ın, ‘Jandarma genel komutanı ziyaret’ başlıklı gönderdiği mesajında, Hasan bey iyi akşamlar, 10 gün önce Jandarma Komutanı Yaşar Paşa’ya Ankara’da geçmiş olsun ziyaretinde bulundum, yanımda Hande Fırat da vardı. Yaşar Güler lafa şu şekilde başladı; Mehmet Ali bey eğer Aydın bey bu göreve sizi yeniden getirmeseydi bugün belki de Doğan grubu olmayacaktı. Siz geldiniz grup kurtulmuş oldu ama siz de iyi şeyler yaptınız, teşekkür ederiz. Fakat bundan sonra beklentimiz bu birlik ve beraberliğe sahip çıkmak. İnşallah bu çizgide gidersiniz derken bunları bayağı asker sertliğinde söyledi. Bende emredersiniz komutanım dedim bilgilerini aktardı.

Aynı mailde; Ahmet Hakan, Nuray Mert, Arzu ve kendisinin 12 Ağustos akşamı Bodrum’da sohbet ettiği, gazeteci Nuray Mert’in Sayın Cumhurbaşkanımızın hayranı olduğunu, doğru konuşalım Cumhurbaşkanı olmasaydı mahvolmuştuk dediğini paylaştı.

Yalçındağ, 10 Mayıs 2016 tarihli ‘Sürpriz ziyaret’ başlığıyla gönderdiği mailinde ise Yalova Milletvekili Muharrem İnce’nin ziyarete geldiğini, Meral Akşener’in çıkışının siyaseti hareketlendirdiğini, bunun ardından CHP’de değişim yolunun açılacağını, bunun iyi bir fırsat olduğunu, eğer bu fırsatı kullanırsak Başkanlığın önünün tıkanacağını ve zaman kaybetmeden bu projeye destek olunması gerektiğini, bu noktada da Doğan medya ve Hürriyet’in çok önemli rol alacağını anlattı. Başkan olduğu takdirde Türkiye’nin kötü günlere geçeceğini ve yapılacakların önlenemeyeceğinden bahsetti. Hadi şu işe destek olun, beni ortaya çıkarın dedi. Bu işi yapacak olan tek kişinin kendisinin olduğunu ifade etti.

Benim cevabım ise medyanın siyasete karışmasının doğru olmayacağı, siyaseti yönetmeye kalktığımız için çok prestij kaybettiğimiz oldu. Kılıçdaroğlu’nun yerine nasıl olsa geçme şansının olduğunu ve böyle işleri zamana bırakmakta fayda olacağını anlattım. Yok yok hemen acilen durduralım Tayyip beyi diyor. Yanlış adrese geldiniz diyecektim ama kendimi tuttum, hayırlısı olsun dedik ve ayrıldık. Kolay gelsin.

Yalçındağ tarafından 6 Mayıs 2016 tarihinde gönderilen mesajda ise; Grubumuzla ilgili olarak bu dönemde artıların ve eksilerin muhakemesini yaparsak hepimiz açısından faydalı olur. Net olunması gereken iki konunun Paralel mücadelesi ve Başkanlık sistemi olduğu düşüncesindeyim. Alınan bu değişim kararının 1 gün, 1 hafta, 1 ayda değil daha önceden alındığını biliyoruz. Her türlü ayrıntısına kadar planlandı ve doğru zaman beklendi. Şu anda AKP ve Sayın Tayyip Erdoğan en güçlü günleri yaşıyor. Türkiye’nin bir numaralı konusu olan Terörle mücadele hem içerde hem dışarda başarıyla sürdürülüyor.

Motor ısındı, bundan sonra durması imkansız. Fakat tam temizlik olduğunda motor kapatılacak, bu konuda herkes ne yaptığını ve yapacağını biliyor. Yeni Başbakan ile bir yıla kalmadan Partili Cumhurbaşkanı veya Başkanlık modelinin gelmesi için çalışmalar yapılacak. Son olarak Hürriyet gazetesinin manşetini düşmanlık ve büyük sorumsuzluk olarak değerlendiriyorum. İş bittikten sonra bu manşeti atmak neye yarayacak anlamakta zorluk çekiyorum. Sedat’ın yaptığı resmen kafasızlığın daniskası. Yine bir çuval inciri berbat ettiğimizi düşünüyorum, yazık.

redhack enerji bakanı berat albayrak doğan grubu mehmet ali yalçındağ cumhurbaşkanı erdoğan akp bakanlık sistemi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500