Danimarka O Belgelere Milyonlar Ödeyecek

Panama Bölgeleri’nde bahsi geçen Danimarkalı kişi ve kuruluşlara ait bilgilere erişebilmek için Danimarka Vergi Dairesi tek haneli milyon kron ödeme yapacak.

Danimarka O Belgelere Milyonlar Ödeyecek
Danimarka O Belgelere Milyonlar Ödeyecek Tuğba Önkibar
Bu içerik 694 kez okundu.

Danimarka Radyosu’ndan alınan bilgilere göre Panama Belgeleri’nde 320 Danimarkalının ve şirketin adı geçiyor. 

Danimarka Vergi Dairesi Şefi Jim Sorensen yaz aylarının başlarında belgelerde söz edilen Danimarkalıların bilgilerine sahip bilinmeyen bir kaynakla iletişim kurmayı başardıklarını, belgelerle alakalı kendilerine örnek iletildiğini belirterek ‘‘Yaptığımız değerlendirmelere göre kaynağın sahip olduğu bilgiler güvenilir. Bu bilgiler vergi kaçakçılarını vergiye sağlamamızı ve direkt olarak bizi ilgilendiren vergi cennetlerinin içeriği konusunda bilgilenmemizi sağlayacak bilgiler’’ şeklinde konuştu. 
Daire Şefi anonim kaynaklarla yapılan bu haberleşmenin kriptolu olduğunu ve kimliğinin anonim olduğunu söyledi.

Öncesinde Panama Belgelerine para ödeme konusunda çekimser olan fakat meclisin nüfuzunu arkasına aldıktan sonra konuyla ilgili geri dönüş yapan Danimarka Vergi Bakanı Karstein Lauritzen yaptığı açıklamada "Bunun vergi vermemek için danışmanlardan yardım alanlara bir mesaj olacağına inanıyoruz" dedi. 
Belgelere karşılık bu kaynağa ödenecek paranın kesin miktarı açıklanmazken bunun tek haneli milyon kronlarla ifade edilebileceği bilgisi geldi.

 

danimarka panama belgeleri vergi kaçakçılık lauritzen gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500