Darbe Komisyonu Raporu'nda CHP'ye Şok Suçlama

TBMM'de 15 Temmuz darbe girişimini araştıran komisyon raporuna ekleme yapıldı. Buna göre CHP, başlangıçta darbe karşıtı dayanışmaya girmesine rağmen ilerleyen zamanlarda "FETÖ'yü cesaretlendirecek" söylem ve hareketlere başvurmakla suçlandı.

Darbe Komisyonu Raporu'nda CHP'ye Şok Suçlama
Darbe Komisyonu Raporu'nda CHP'ye Şok Suçlama Başak Tatar
Bu içerik 1149 kez okundu.

Komisyon Başkanı tarafından bir ay önce basın toplantısı ile açıklanan raporun “Darbe Girişiminin ve Darbe Girişimine Karşı Alınan Tedbirlerin Etkileri” başlıklı ana bölümünde bulunan ‘2.2.3 Siyaseti’ alt başlığına son dakika eklemesi yapıldı. Ana muhalefet partisinin (CHP), FETÖ'nün siyasi emellerine hizmet eden tutum ve davranışlarının 15 Temmuz darbesine giden süreçte FETÖ/ PDY terör örgütünü cesaretlendirici bir nitelik taşıdığı belirtildi.

CHP’nin, lider ve yöneticileri bir suç örgütü olduğu ortaya çıkmış olan FETÖ'yle böylesine iltisaklar ve meşru siyaset açısından hukuk dışı, kabul edilemez irtibatlar geliştirirken hem siyasi rakipleri tarafından hem devlet organları tarafından hem de kendi partisinin yöneticileri tarafından defalarca uyarıldığı aktarıldı.

CHP liderinin özellikle 17/25 Aralık'tan sonra FETÖ'yle senkronize davranışlar sergilemesinin, söylem birliği içine girmesinin, FETÖ'nün servis ettiği hukuk dışı malzemeleri kullanmasının, 15 Temmuz sonrası FETÖ davalarına gösterdiği karşıtlık ve FETÖ'yü aklama girişimlerinin bir anayasal kurum olan ana muhalefet partisi tarafından niçin ısrarla bir politika tarzı olarak benimsendiğinin anlaşılmadığı kaydedildi.
 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Konya'da DEAŞ Operasyonu: 5 Terörist Öldürüldü

 

chp tbmm 15 temmuz komisyon rapor fetö suçlama pyd
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500