Darbeyi Mehmet Dişli Yönetti

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bir canlı yayın programında soruları yanıtladı. Kılıçdaroğlu konuşmasında özellikle darbe girişimi ve başkanlık sistemi konularına değindi.

Darbeyi Mehmet Dişli Yönetti
Bu içerik 725 kez okundu.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bir canlı yayın programında soruları yanıtladı. Kılıçdaroğlu konuşmasında özellikle darbe girişimi ve başkanlık sistemi konularına değindi

Darbe girişimiyle ilgili ciddi iddialarda bulunan Kılıçdaroğlu, AKP Milletvekili Şaban Dişli'nin kardeşi Mehmet Dişli'yi "darbeyi yöneten adam" olarak değerlendirdi.

Kılıçdaroğlu'nun Mehmet Dişli'ye ilişkin sözleri şu şekilde:
 

"Türkiye'de bilinçli bir biçimde darbeye zemin hazırlanmıştır. Mehmet Dişli, yani darbeyi yöneten kişi, TSK'daki görevi henüz bitmeden siyasi iradeyle Genelkurmay Merkez'e getirilmiştir. Ardından aldığı terfiyle birlikte kıtaya gitmesi gerek, o dairede sırf karargahta kalsın diye tutulur. Mehmet Dişli'yi Genelkurmay karargahında tutan irade, darbeye zemin hazırlayan siyasi iradedir. Darbe yargılamalarının televizyondan canlı yayınlanması lazım. Mağdur insanlar var ve onları sonuna kadar savunacağım."

Haber: Tuğba Önkibar
kemal kılıçdaroğlu chp şaban dişli mehmet dişli darbe genelkurmay gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500