Davutoğlu’nun Kardeşine Cemaat Gözaltısı

Aydınlık Gazetesi yazarı İsmet Özçelik, eski Başbakan ve AKP Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu’nun kardeşinin Fetullahçı Terör Örgütü operasyonu çerçevesinde gözaltına alındığını, daha sonra serbest bırakıldığını iddia etti.

Davutoğlu’nun Kardeşine Cemaat Gözaltısı
Davutoğlu’nun Kardeşine Cemaat Gözaltısı Yaren Yalçın
Bu içerik 1177 kez okundu.

Aydınlık Gazetesi yazarı İsmet Özçelik, eski Başbakan ve AKP Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu’nun kardeşinin Fetullahçı Terör Örgütü operasyonu çerçevesinde gözaltına alındığını, daha sonra serbest bırakıldığını iddia etti.

Gazeteci İsmet Özçelik, köşesinde kaleme aldığı yazısında, gözaltı iddialarının Davutoğlu’nun bir yakınına sorulduğunu, gözaltı olayının doğru olduğunu , kısa bir süre sonra serbest bırakıldığı cevabının alındığını belirtti.

Aydınlık yazarı Özçelik’in bugünkü yazısı şöyle;

Gülen’ Yakın Durdu

Ankara kulislerinde son günlerde herkesin ağzında eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun olduğunu, fakat Davutoğlu’nun sesinin çıkmadığını belirten Özçelik, Dışişleri Bakanı ve Başbakan olduğu dönemde Cemaat lideri Fethullah Gülen ve çevresi ile yakın ilişkisiyle bilindiğini, eşiyle beraner Pensilvanya’ya Gülen’i ziyarete gittiğini, saatlerce Gülen’in çiftliğinde kaldığını yazdı.

Kardeşi FETÖ’cü mü?

Ahmet Davutoğlu’nun kardeşinin FETÖ soruşturmaları çerçevesinde gözaltına alındığının konuşulduğunu belirten Özçelik, gözaltı olayının kesin tarihinin bilinmediğini, olayın gizli tutulduğunu, AK Parti’lilerin son dönemde eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e yakın işadamlarının Cemaat operasyonu kapsamında gözaltına alınarak tutuklanmasına vurgu yaparak zamanlamaya dikkat çekti.

Örtülü Ödenek

Yazısında, Başbakanlık kulislerinde Ahmet Davutoğlu dönemine ilişkin söylentinin çok olduğunu kaydeden Özçelik, örtülü ödeneğin yeniden gündeme geldiğini, harcamanın nereye yapıldığı belli olmayan büyük bir meblağdan söz edildiğini belitti.

Anayasa Değişikliği Sonrası

AKP’de henüz FETÖ hesaplaşmasının bitmediğine dikkat çeken Özçelik, alt örgütlerde yapılan FETÖ tasfiyesinin kimseyi tatmin etmediğini, milletvekilleri ve MKYK’da düzenlenecek operasyonların çok önemli olduğunu kaydetti.

AK Parti kaynaklarının, ‘operasyon için uygun zaman beklendiği’ bilgisini verdiğini aktaran Özçelik, operasyonların Meclis’te yapılan anayasa görüşmeleri sonrasına işaret ettiklerini, 2 ay daha ertelenebileceğini, operasyonların referandum sonrasına kalabileceğini yazdı.

ByLock’çular Tedirgin

Bu aralar ByLock kullanan AKP’li vekillerin tedirgin olduğunu ve kaderlerinin ne olacağını bilmediklerini kaydeden Özçelik, TBMM’de anayasa oylamalarında açık oy kullanarak, kahramanlık şovları yapsalar da sonuçtan emin olmadıklarına değinirken, AKP’lilerin kendi aralarında yaptıkları sohbetlerde, kendi sonlarını yaklaştırdıklarını, Anayasa değişikliğinin kabul edilmesi halinde kendilerin ihtiyaç kalmayacağını, iplerinin çekileceğini savunduklarını da aktardı.

HABERBOX ÖNERIYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Yahoo'nun Adı Değişiyor

 
Ahmet Davutoğlu İsmet Özçelik FETÖ AKP Anayasa Değişikliği ByLock
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500