DEAŞ’ın 2. Emiri de Yakalandı

Suriye’de sürdürülen Fırat Kalkanı Harekatı’nda Özel Kuvvetlerin gerçekleştirdiği başarılı operasyonda terör örgütü DEAŞ’ın sözde emirlerinin bulunduğu bina etkisiz hale getirildi.

DEAŞ’ın 2. Emiri de Yakalandı
DEAŞ’ın 2. Emiri de Yakalandı Yaren Yalçın
Bu içerik 688 kez okundu.

Suriye’de sürdürülen Fırat Kalkanı Harekatı’nda Özel Kuvvetlerin gerçekleştirdiği başarılı operasyonda terör örgütü DEAŞ’ın sözde emirlerinin bulunduğu bina etkisiz hale getirildi.

9 Aralık’tan bu yana Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında El Bab’ı kuşatan TSK Özel Kuvvetleri, terör örgütü DEAŞ’ın bölge içinde komuta kademesini yürüten emirlerini etkisiz hale getirmeye başladı.

Bir süreden beri sözde emirlerle ilgili toplanan istihbaratlar doğrultusunda karadan ve havadan yapılan operasyonlarda önemli sonuçlar elde edildi. Son olarak TSK jetleri önceki gün El Bab’da emirlerin toplandığı binayı yerle bir etti.

Güvenlik kaynakları, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK)’nın El Bab’a ilerlemesinden sonra terör örgütü DEAŞ’ın militanlarını komuta ve motive etmek için çoğunluğu Rakka ve çevresinden 300’e yakın farklı statüde sözde emiri kente soktuğu yönünde bilgi aldı. Koalisyon güçlerinin desteklemediği Türk jetlerinin hava harekatında ilk belirlemelere göre 17 DEAŞ’lı emirin öldürüldü, karadan yapılan topçu ateşleriyle 180 DEAŞ hedefi yok edildi.

Özel Kuvvetler (Bordo Bereliler), terör örgütü DEAŞ’ın üst düzey emirlerini canlı ele geçirmek için karada operasyonlar düzenliyor. Askeri kaynaklar, 20 Ocak’ta 5 askerin şehit olduğu bombalı araç saldırısı talimatını veren DEAŞ’ın üst düzey bir emirinin Bordo Bereliler tarafından yakalanarak Türkiye’ye getirildiğini doğruladı.

Ayrıca aynı kaynaklar, Bordo Berelilerin önceki gün El Bab’da yine bir operasyon düzenleyerekikinci bir sözde emirin daha yakalanarak Türkiye’ye getirildiğini açıkladı. Böylelikle Türkiye DEAŞ’ın üst düzey iki emirini canlı olarak ele geçirdi. Teröristlerin sorgulamalarında El Bab ve çevre bölgelerde DEAŞ’ın silah depoları, etkili teröristleri ve Rakka’da irtibata geçtikleri kişiler hakkında bilgi edinilmeye çalışıldığı kaydedildi.

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Yarın Çok Geç Olabilir!

 
Suriye Fırat Kalkanı Harekatı Özel Kuvvetler DEAŞ TSK El Bab Rakka
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500