Defne Joy Davasında FETÖ Parmağı

Cezaevinde tutuklu yazar Ahmet Altan’ın oğlu Kerem Altan’ın evinde ölü halde bulunan oyuncu Defne Joy Foster’ın dosyası, Fethullahçı Terör Örgütü'nün Altan’ı kurtarabileceği iddiasıyla tekrar gündeme geldi.

Defne Joy Davasında FETÖ Parmağı
Defne Joy Davasında FETÖ Parmağı Tuğba Önkibar
Bu içerik 1447 kez okundu.


Yazar Ahmet Altan'ın oğlu Kerem Altan'ın İstanbul'da bulunan evinde şüpheli bir biçimde yaşamını yitiren ünlü oyuncu Defne Joy Foster'ın dosyası FETÖ'nün parmağının bulunabileceği iddiası üzerine tekrar açıldı.

TAKİPSİZLİKLE SONUÇLANMIŞTI

Ünlü sunucunun ölümüne ilişkin o dönem Kadıköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nda soruşturma açılmış ve Kerem Altan'ın şüpheli olduğu davada ölümün solunum yetmezliğinden kaynaklandığı gerekçesiyle ile dosyada takipsizlik kararı alınmıştı.

EVDEN GELEN ÇIĞLIK VE KAVGA SESLERİ

Birkaç ay önce, "Kerem Altan'ın babası Ahmet Altan'ın, FETÖ'nün nüfuzunu kullanıp yargı ve emniyetteki ağabeyler yardımıyla olayın kapatıldığı" iddiasının gündem oluşturması üzerine, Defne Joy Foster'ın ölümüne dair dosya İstanbul Savcısı Can Tuncay tarafından raftan indirildi. Savcılığın gözetiminde uzman polisler tarafından dosya üzerinde gerçekleştirilen araştırmada, Kerem Altan ve Defne Joy Foster'ın eve giderken çağırdıkları taksinin şoförü ve olayın gerçekleştiği gece evden çığlık ve kavga sesleri geldiğini ifade eden Suna Akyıldız isimli şahidin ifadelerinin alınmadığı öğrenildi. Dosyada, olayın gerçekleştiği apartmanda yalnızca 2 kişinin ifadesine başvurulduğu, bu sebeple evden kavga ve çığlık sesleri geldiği iddialarının yeterince değerlendirilmeye alınmadığı anlaşıldı.

Yapılan incelemede Altan'ın ambulansa haber vermeden evin yakınlarındaki bir tıp merkezinin önünde görüldüğü, saat 05.57'de tıp merkezi güvenlik kameralarına takılan Kerem Altan'ın ilk acil yardım telefonunu ise yarım saat sonra saat 06.30'da açtığı belirlendi. 

Dosyadaki  ayrıntılara  göre  Altan maktul ile cinsel ilişki  yaşamadıklarını söyledi, fakat Defne Joy Foster ölü bulunduğunda, alt iç çamaşırı yatağın yanında bulundu. Öte yandan  Adli Tıp raporu ve otopsi tutanağının da dosyada yer almadığı iddiaları ortaya atıldı.

Soruşturmayı yürüten savcı  Davut Dağ’ın  solunum yetmezliği teşhisi ardından dosyaya takipsizlik kararı verdiği belirlenirken, yeni ortaya çıkan deliller ışığında dosyanın tekrar soruşturmaya açılabileceğine kanaat getiren İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, eski ve yeni delillerin ortaya konulduğu tespit tutanağını Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderdi. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, dosyadaki eksiklikler ile alakalı yeni bir soruşturma başlatacak.

defne joy foster fetö ahmet altan kerem altan cinayet gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500