Demirtaş Direnişe Çağırıyor

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi önünde konuşma yaptı.

Demirtaş Direnişe Çağırıyor
Demirtaş Direnişe Çağırıyor Yaren Yalçın
Bu içerik 1222 kez okundu.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi önünde konuşma yaptı.

Terör soruşturması kapsamında gözaltına alınan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak ve DBP Meclis Üyesi Fırat Anlı’nın serbest bırakılması için belediye önünde toplanan Diyarbakırlılara konuşan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, ‘Bizim karşı olduğumuz yargılanma değil, çünkü ortada yargı diye bir şey yok’ diyerek, bu yaşananları sıradan bir durum gibi kabul etmeyeceklerini, ister Cumhurbaşkanı olsun ister sıradan vatandaş, kimsenin adalet karşısında suç işleme özgürlüğünün olmadığını, Saray’ın perspektifi ile hareket eden savcılara karşı olduklarını söyledi.

Belediye eşbaşkanlarının hırsızlık yaparsa cezayı önce kendilerinin vereceğini belirten HDP Eş Başkanı, Gültan Kışanak ve Fırat Anlı’nın her dönem barış için seferber olduklarını söyledi. Belediyelerin PKK terör örgütüne destek verdiğini kabul etmeyen Demirtaş, teröre destek verenleri görmek için “İstanbul’un Ankara’nın yarısını Gülen cemaatine verenlere bakın; Topbaş’a, Gökçek’e bakın” şeklinde konuştu.

‘Bu zamana kadar hep erken seçim gördük’ diyen Demirtaş, bundan sonra erken seçimin olmayacağını, belediyeler iade edilene kadar direneceklerini, demokratik ve barışçıl protesto hakkını 81 ilde kullanmaları gerektiğini söyleyerek HDP’lileri sokağa çağırdı.

AKP hükümetini mafyaya benzeten Demirtaş, mafyanın bile bir adaleti bir hukuku olduğunu, hükümette bu anlayışın olmadığını söyledi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan için ‘Biz seni sevmiyoruz, zorla mı? Biz bu adamı sevmeye mecbur muyuz?’ dedi. Türkiye’nin artık bir DAEŞ devleti gibi göründüğünü ileri süren HDP Eş Başkanı,  Erdoğan’ı da DAEŞ halifesine benzetti.

hdp eş genel başkanı selahattin demirtaş diyarbakır büyükşehir belediyesi gültan kışanak fırat anlı terör fetö cumhurbaşkanı erdoğan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500