Demirtaş'a Koğuş Arkadaşı Gitti

Terörle mücadele kapsamında tutuklanan HDP üyesi Abdullah Zeydan, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın bulunduğu Edirne Cezaevi'ne; Selma Irmak ise HDP Eş Genel başkanı Figen Yüksekdağ'ın koğuşuna, Kandıra Cezaevi'ne gönderildi.

Demirtaş'a Koğuş Arkadaşı Gitti
Demirtaş'a Koğuş Arkadaşı Gitti Tuğba Önkibar
Bu içerik 1665 kez okundu.

Diyarbakır Cumhuriyet Savcılığı'nın yürüttüğü terörle mücadele soruşturması çerçevesinde tutuklanan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Edirne'ye sevk edilerek F Tipi Cezaevi'ne konuldu. Hakkari'de çıkartıldıkları mahkeme tarafından tutuklanan HDP'li vekiller Abdullah Zeydan ile Selma Irak Kandıra ve Edirne'ye gönderildi.

HELİKOPTERLE GÖNDERİLDİLER

Hakkari Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü terör soruşturması çerçevesinde Ankara'da gözaltında tutulan HDP'li vekiller Selma Irmak ve Abdullah Zeydan dün sabah erkenden uçakla Van'a, Van'dan helikopterle Hakkari'ye gönderilerek adliyeye sevk edilmişti.  Geç saatlere kadar süren mahkeme sonucunda  Zeydan ve Irmak tutuklandı.

Dün akşam HDP Hakkari Milletvekili Selma Irmak Eş Başkan Figen Yüksekdağ'ın yanına Kandıra Kadın Cezaevine , Abdullah Zeydan ise Eş Başkan Selahattin Demirtaş'ın yanına Edirne Cezaevi'ne sevk edildi.

selahattin demirtaş figen yüksekdağ edirne kandıra cezaevi terörle mücadele gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500